Zpěvačka Adele zhubla více než 40 kilo. Klíčem k úspěchu je speciální forma stravování

Zdroj fotografie: Depositphotos

Známé britské zpěvačce a skladatelce se podařilo zhubnout přibližně 45 kilogramů, podle jejích slov za tím stojí radikální změna stravy.

Když se Adele stala světoznámou hvězdou, odhadovala se její váha přibližně na 100 kg. Váha ani vzhled jí nijak nebránili v růstu a kariéře zpěvačky, nakonec se stala natolik slavnou, že byla oslovena, aby nazpívala titulní píseň pro nový film o Jamesi Bondovi. Po krátké odmlce a pauze se loni opět ukázala médiím a vypadala naprosto jinak, Adele neskutečně zhubnula.

Speciální dieta a strava zpěvačky

Podle dostupných zdrojů použila Adele metodu hubnutí, která je dosti známou a často využívanou hollywoodskými herci. Nazývá se „sirtfood“ a údajně pomohla dosáhnout nižší hmotnosti i princi Harrymu nebo Pippě Middleton. Podle expertů na stravování můžete pomocí sirtuinové diety ztratit i 3 kg za týden bez reálného omezení svých návyků.

Fotografie: Freepik

Základem je konzumace vysokého množství potravin bohatých na sirtuin, tedy rostlinné bílkoviny urychlující metabolismus. Zároveň s tím je váš organismus schopen rychleji spalovat tuky a omezit chuť k jídlu, což je u této diety zásadní. Váš jídelníček je přitom tvořen především zeleninou a ovocem, čímž zajistíte tělu i dostatečný přísun vitamínů.

Potraviny s vysokým obsahem sirtuinů

Jednak můžete do svého jídelníčku zařadit lesní ovoce, jako jsou jahody a borůvky, případně i běžnější plody jako jablko. Častěji jsou však sirtuiny k nalezení v zelenině, jako je celer, petržel nebo kapusta. Je možné je do těla dostat pro někoho příjemnější cestou, jakou je například konzumace čokolády – ta by však měla mít alespoň 85 % podíl kakaa.

Fotografie: Pixabay

Výhody a nevýhody diety

Jako každá jiná i tato metoda hubnutí má své klady, ale i zápory. Jako výhodu můžete označit skutečnost, že máte ve stravě dostatek vitamínů, přičemž není potřeba radikálně omezovat množství snězené čokolády nebo vypitého vína. Dieta však není vhodná pro těhotné a kojící ženy, ve stravě nemáte žádné maso a tělo může trpět značným kalorickým deficitem.

Zdroj: BBC