Řeč těla o vás prozradí mnohem více, než byste sami chtěli. Zjistěte, co značí způsob, kterým běžně sedíte na židli

Fotografie: Depositphotos

Způsob, kterým sedíme na židlim, o nás dokáže prozradit mnohé. Podívejte se proto na těchto pět poloh a zjistěte, co o vás říká ta vaše.

Tělo dokáže prozrazovat naše emoce, a proto svými gesty mnohdy vysíláme určité signály. Psychologové to vysvětlují tak, že držení těla a výraz tváře ve skutečnosti odráží způsob života a osobnost jedince. Nejčastěji takové věci vyplývají z toho, jak člověk sedí, dotýká se svých vlasů nebo si pohrává s nějakým předmětem. To vše dokáže něco vypovědět o jeho povaze, a proto se nyní podívejte, co o vás říká způsob, kterým sedíte na židli.

Noha přes nohu

Tuto polohu si většinou přivlastňují lidé, kteří si nechávají své nápady pro sebe, protože ne vždy dokážou věřit ostatním. Na druhou stranu však tyto osoby umí dobře mluvit a často se pouštějí do velmi hlubokých a zajímavých diskusí. Jsou chápaví a nijak nesoudí ostatní. Dá se dokonce říci, že to jsou vzácní lidé, takže pokud ve svém okolí někoho takového znáte, rozhodně byste ho neměli nechat odejít.

Fotografie: Unsplash

Kolena k sobě, chodidla od sebe

Lidé, kteří často sedí v této pozici, většinou nijak neplánují a ani se nestarají o svou budoucnost. Jsou vtipní, spontánní a často žijí ve svém vlastním imaginárním světě, kde se nechávají unášet nezastavitelným proudem času. Jsou to však přátelské a velmi milé osoby, jejichž chování se vyznačuje nádechem dětinskosti a naivity.

Kolena a chodidla v jedné rovině

Lidé, kteří sedí s koleny a chodidly v jedné rovině, mají velmi laskavou duši a dobré srdce. Jsou upřímní a plně chápou druhé, aniž by je nějak soudili. V případě potřeby vám neváhají přijít na pomoc a jejich bezpodmínečná láska je pro ostatní vždy k dispozici. Kvůli své laskavosti se však tito lidé mohou často potýkat se zradou. I přesto ale neustále myslí optimisticky.

Fotografie: Pixabay

Nohy u sebe nakloněné do boku

Tito lidé jsou od přírody velmi motivovaní, ambiciózní a dobře organizovaní. Jsou to puntičkáři, kteří se cítí klidně pouze v dobře uspořádaném prostředí. Velmi dbají na drobné detaily a mnozí je mohou označovat za puntičkáře. Způsob, kterým sklánějí nohy, ukazuje, že to jsou lidé, kteří umí udržet tajemství a dokážou číst vaše myšlenky jako otevřenou knihu. Nikdy vám však neprozradí, co zjistili.

Fotografie: Unsplash

Kolena od sebe, chodidla k sobě

Pokud často sedíte v této pozici, jste velmi sebevědomý člověk, který zná své silné i slabé stránky a ví, jak je využít. Jste velmi společenská osoba obklopená mnoha přáteli, jež se ráda staví do středu pozornosti, protože potřebuje neustále žárlit. Pod vaším arogantním a hrdým vzhledem se však skrývá hodný a laskavý člověk, který si je vědom svých schopností.

Zdroj: VeryWellMind