Hlavní rysy osobnosti se dají vyčíst z ledasčeho. Prozradí je dokonce i konkrétní poloha ve spánku

Fotografie: Freepik

Jistě každý má svoji oblíbenou polohu, ve které rád usíná. Možná jste ale netušili, že tato poloha hodně vypovídá o charakteristických rysech vaší osobnosti.

Stejně jako vaše osobnost, i vaše oblíbené polohy při spánku a usínání se mohou měnit. Ovšem většinou tíhnete k jedné či ke dvěma, které střídáte po celý život. Pravděpodobně vás ale nenapadlo, že to jsou právě preferované spánkové polohy, co odráží část vaší osobnosti. Protože spánkem strávíte v průměru osm hodin denně, tedy třetinu svého života, jedná se – co se týče výběru pohodlné spánkové polohy – o velmi důležitou volbu.

Na břiše a na zádech spí nejméně lidí

Pozici na břiše volí celkově vůbec nejméně lidí (u žen je to pouhých 7 %). Při této pozici spíte na břiše a ruce máte schované pod polštářem či vedle něj. Tato poloha je často bolestivá – ráno po probuzení vás mohou bolet záda, ramena či krk – a dochází při ní ke špatnému postavení paží a k nevhodné rotaci obratlů. Odhlédnete-li od zdravotních komplikací, hlavními rysy vaší osobnosti jsou odvážnost a přecitlivělost na kritiku. Tato poloha rovněž značí skrytou nervozitu, ale zároveň společenskost a komunikativnost.

Fotografie: Pexels

Druhá nejméně oblíbená pozice je ta na zádech (v této poloze spí jen asi 8 % žen). V této poloze spíte na zádech a ruce máte rovně podél těla či zkřížené nad břichem. Ze zdravotního hlediska se jedná o vůbec nejlepší pozici ke spaní – váš krk a páteř jsou nejlépe chráněny, avšak často se nevyhnete nepříjemnému chrápání. O vaší osobnosti tato poloha prozrazuje, že jste klidní, zdrženliví a velmi strukturovaní, se smyslem pro pořádek. Na sebe i na druhé kladete vysoké nároky a věci někdy berete až příliš vážně.

Fotografie: Pexels

Nejoblíbenější je usínání na boku

Tou vůbec nejoblíbenější polohou je poloha plodu (v té spí okolo 41 % žen). V této pozici spíte na boku s koleny přitaženými k hrudi. Ze zdravotního hlediska můžete trpět bolestmi zad a šíje nebo také pociťovat problémy s dýcháním. Preferujete-li tuto polohu, jste plaší, citliví a možná až příliš starostliví. Lidé jako vy mívají sklony k nadmíře přemýšlení a zvažování, ale také jsou vřelí, svědomití, velmi pečliví a upřímní.

Fotografie: Pexels

Spíte rádi na boku, ale nohy si k bradě nepřitahujete? Možná rádi objímáte polštář nebo partnera. V tom případě preferujete čtvrtou ze spánkových poloh. I tato pozice může vyvolat některé ze zdravotních problémů, jako jsou pálení žáhy či zvýšený tlak na ramena a kyčle, avšak podle některých lékařů je tato poloha zdravá, protože podporuje činnost některých orgánů. Je toto vaše oblíbená poloha? Potom jste milující, důvěryhodní, spolehliví, loajální a otevření. Dokážete pomoci a přátelé si vás vysoce cení.

Zdroj: PsyCom