Způsoby, jak se vyrovnat s tím, že vás všichni nemají rádi

Fotografie: Freepik

Cítíte se někdy nepříjemně, protože vás někteří lidé ve vašem okolí jednoduše nemají rádi a vy nevíte proč? Máte problém s tím, co si o vás ostatní myslí? Tyto tři tipy vám poradí, jak se s tím vyrovnat.

Už jste někdy zjistili, že vás někdo nemá rád a přemýšleli o tom, proč tomu tak je? Pro mnohé z nás je nechuť druhých k naší osobně téměř nesnesitelná a jedná se naprosto běžnou reakci. Společenské uznání je pro náš život důležité od narození, a proto nás tolik trápí, když nás někdo nepřijme. Už jste ale někdy přemýšleli nad tím, jak se podobných myšlenek můžete zbavit? A proč se s nimi vůbec setkáváme v našich životech?

Fotografie: Freepik

Jako společenská stvoření jsme naprogramováni tak, abychom hledali spojení a místo ve společnosti okolo nás. Ale pravdou je, že ne každý nás má rád a to vůbec nevadí. Pokud je pro vás obtížné přijmout tuto obecnou pravdu, následující způsoby vám pomohou uvědomit si dobré stránky a hodnotu toho, že se vám nebudou všichni líbit a vy zase jim.

Soustřeďte se na důležité otázky

Proč se musíte tolik starat o to, co si o vás ostatní myslí? Jaké úsilí vyvíjíte, aby vás ostatní přijali? Jste sami sebou a naprosto autentičtí? Kdy jste si poprvé řekli, že je nesmírně důležité, aby vás měl každý rád? Tyto otázky vám pomohou lépe pochopit sociální dynamiku, ale také vaše místo ve společnosti obecně, v rodině, mezi přáteli i na svém pracovišti.

Fotografie: Freepik

Naučte se ověřovat sami sebe

Akceptování musí nejdříve pocházet z vašeho nitra. To znamená, že musíte mít rozvinuté vlastní hodnoty. Tímto způsobem budete méně ovlivněni přijetím nebo odmítnutím ostatních lidí. Je to proto, že pravdou je, že bez ohledu na to, jak moc se snažíme být přijímáni druhými, vždy budeme bojovat s nejistotou a strachem z odmítnutí. Budete-li mít jistotu sami o sobě, nebude vás to ovšem tolik trápit ve chvíli, kdy daná situace nastane.

Vyhodnoťte nejhorší možný scénář odmítnutí

Dokážete si představit, jaké by to bylo, kdyby vás zesměšňoval někdo ve vašem sociálním kruhu? Pochopitelně to není nikdy zábava. Dominantní emoce spojená s podvědomím, je jednoznačně strach. Strach z izolace úzce souvisí s pocitem přežití. Je to prvotní strach, který je hluboce zakořeněný v naší psychice. Nyní však máte schopnost tento prvotní strach setřást, protože podmínky se od té doby změnily. Vždy bude existovat skupina lidí, kterou budete přijati a na tu byste se měli soustředit. Vaše rodina a přátelé jsou ti, kteří budou stát vždy za vámi, a ostatními byste se neměli trápit.

Zdroj: VeryWellMind