Způsoby, kterými lze snadno odstranit prstýnek z oteklého prstu

Fotografie: Freepik

Prstýnky nejsou otázkou ženské módy, nosí je s oblibou ženy i muži. Ne vždycky je jejich sundání snadné a pohodlné. Určitě všichni známe situaci nateklého prstu, kdy prstýnek prostě nejde dolů. To může nastat z různých důvodů jako je nateklý prst způsobený fyzickou námahou, ale také působením příliš velkého tepla. Proto se pojďme podívat na několik způsobů, jak se prstýnku na oteklém prstu zbavit.

Otok prstu může být způsoben hned několika důvody. Nenajdete zde úplně všechny, ale pouze ty nejčastější:

  • zranění prstu, ať už se jedná o říznutí nebo modřinu
  • těhotenství
  • stres
  • vysoké venkovní teploty

Pokud Vám nejde sundat prstýnek, protože je příliš malý, nezkoušejte raději ani jednu z těchto metod. Mohli byste si ublížit, mohlo by dojít i k vykloubení prstu. Zvažte proto, z jakého důvodu je prstýnek nesundatelný.

Jak předejít nemožnosti sundat prstýnek

Samozřejmě, že lze chovat se tak, abyste předešli problému, jak sundat prstýnek z nateklého prstu. Zní to sice jako banální problém, ale nemusí to tak být. Může to být až bolestivé a v některých případech může být nutné vyhledat lékařskou pomoc. Proto, pokud máte tu možnost, je samozřejmě jednodušší si tyto trable nechat ujít. Prstýnek Vám musí být dobře.

Nekupujte si takový prstýnek, který je Vám těsný. Měl by být dobře sundatelný. Prstýnky byste neměli mít neustále na sobě. Čas od řasu byste je měli sundat. Ideální je sundávat je alespoň před spaním na noc. V horku se raději také vyhnět nošení prstýnků. V průběhu času se Vám prstýnek může stát malý, takový také rozhodně nenoste.

Způsoby, jakými lze prstýnek z prstu odstranit

Pokud se do takové situace, že Vám prstýnek nepůjde sundat, přeci jen dostanete, zkuste využít jednu z následujících metod.

Pokud jste konzumovali příliš slaných potravin a Vaše tělo tímto způsobem reaguje na přílišné množství soli v těle, v žádném případě nepoužívejte k sundání prstýnku sůl. Naopak použijte obyčejnou vodu, která by prstýnek měla uvolnit a umožnit mu snadno sklouznout.

Jako další způsob můžete využít jakýkoli dobře roztíratelný krém, který stačí vmasírovat na prst, ze kterého prstýnek nejde dolů. Jako alternativu můžete použít i olej, sprchový gel, mýdlo či šampón na vlasy. Prst pečlivě rozmasírujte a přípravek důkladně vmasírujte.

Fotografie: Freepik

Pokud otok souvisí s teplem venku, stačí k jeho snížení zvednout ruku a omezit tak množství krve v ruce, které se otok týká. Aby tento způsob fungoval, musíte ji zvednout nad srdce, až otok ustoupí, podaří se Vám prstýnek sundat.