Brnění v prstech může být příznakem nepříjemného onemocnění

Fotografie: Freepik

Máte zkušenost s mravenčením v prstech? Brní vás často ruce a nevíte, čím je to způsobené nebo jaký problém může vzniknout? Lékaři pro brnění v prstech a mravenčení mají odborný název: parestézie. V článku si můžete přečíst, co může brnění rukou způsobit a jak se mu vyhýbat.

Syndrom karpálního tunelu a jiné potíže

Můžete mít narušené vedení nervových vláken, což může mít za následek pocit brnění. Jedná se i lokální neuropatii. Ta se může vyvinout v důsledku cukrovky, po požití alkoholu nebo onemocnění páteře.

U lidí, kteří pracují s počítačem, se může objevit syndrom karpálního tunelu. Tento syndrom se objevuje v důsledku toho, že člověk provádí pořád stejné úkony prsty a zápěstím ruky. Proti tomuto syndromu vám pomůže jemná gymnastika rukou a užívání vitamínu B.

Diagnostikovat vám mohou také neuropatii ulnárního kanálu, což se projevuje následujícími příznaky:

  • Slabost v rukou
  • Malíček nebo ukazováček znecitliví
  • Nemusíte cítit ani vnitřní prostor dlaně

Tyto problémy není dobré ignorovat, protože čím déle budou přetrvávat, tím intenzivněji se mohou projevovat a snižovat kvalitu vašeho života.

Problémy vám mohou přivodit i koníčky

Syndrom karpálního tunelu nebo jiné přidružené potíže můžete zjistit také u jiných věcí. Pokud jsou ženy vášnivé pletařky nebo rády háčkují, může se jich tento problém také týkat.

Důležité je prsty a ruce celkové správně posilovat a regenerovat a problémy s brnění prstů se vám vyhnou. Stejně jako u ostatních problémů si můžete pomoci doplňky stravy a různými druhy cvičení. Důležité je také dlouhodobě ruce a prsty nezatěžovat a dopřát jim pravidelný odpočinek.