Banánová slupka jako užitečný pomocník při hubnutí

Kdo by neměl rád banány. Jsou skvělým zdrojem živin a vitamínů. Prospívají nám hned v několika ohledech. Rychle zaženou hlad. Pěkně voní. Dobře chutnají. Pravidelná konzumace snižuje falešné pocity hladu, kdy vás „honí mlsná“. Snadno se zpracovávají, můžete si z nich například udělat smoothie, nebo upéct voňavý banánový chlebíček.

A pokud se snažíte zhubnout, můžete jimi při pečení zčásti nahrazovat některé méně zdravé ingredience jako třeba mouku. Výživoví poradci navíc odhalili, že nejen banán vám prospívá. Pokud z něj chcete vytěžit maximum, měli byste ho sníst včetně slupky!

Více vlákniny, více vitamínů, více zdraví

Že to zní bláznivě? Přiznávám, že ano. Na druhou stranu to ale není bůh ví jak překvapiví. Vždyť i slupky zeleniny jsou plné živin. Není tedy divu, že je to tak i u tohoto žlutého ovoce. Proto je dle některých odborníků škoda se slupek zbavovat. Proč? Obsahuje totiž spoustu dobrých věcí, které vaše tělo posílí. Mohou vám navíc pomoci v ochraně proti zánětlivým chorobám. Uvnitř najdete

  • vitamín B6 a C
  • hořčík
  • vlákninu
  • draslík

Jak vidíte, samé dobré věci. Přestaňte tedy plýtvat ještě dnes. Ale pozor! Pokud se právě chystáte oloupat banán a sníst slupku, tak zadržte. Určitě ji nejdřív dejte do vroucí vody a nechte ji povařit. Vydržte alespoň do té doby, dokud nebude měkká. Lépe ji pak strávíte, a navíc ji zbavíte případných nečistot. To je totiž důležité, protože banány jsou na plantážích chemicky ošetřované. Nejlepší je zvolit banán s označením bio. Poté co ji uvaříte si z ní můžete udělat například zdravé smoothie.

Chcete zhubnout? Zkuste slupku!

Výživový poradci se dokonce nechali slyšet, že vám banánová slupka může pomoci při hubnutí. Protože jsou plné vitamínů a minerálů, jejich konzumace vaše tělo posílí a podpoří metabolismus. Během redukční diety navíc často dochází k tomu, že tělo postrádá důležité živiny. Tím, že snížíte kalorický příjem, často snížíte i příjem všeho ostatního. Doplňte tedy to, co vaše tělo potřebuje, aby správně fungovalo a spalovalo tuky.

Není slupka jako slupka

Dle odborníku je důležité dávat pozor na to, jakou má při loupání barvu. Jak banán postupně dozrává, mění se i živiny obsažené v jeho slupce. Každá barva má jiné benefity. Připravili jsme pro vás malý přehled, abyste se mohli rozhodnout, kdy banán sníst. Zelená slupka je bohatá na aminokyseliny a odolné škroby. Žlutá slupka zase obsahuje více antioxidantů

Díky aminokyselinám v zelené slupce se vám bude lépe spát. Odolné škroby mají příznivé účinky na vaše střeva. A zdravá střevní mikroflóra je důležitá pro vaše srdce i mozek. Žlutá slupka vás zase díky antioxidantům může pomoci ochránit proti vznikem rakoviny. A to není všechno. Slupky ukrývají ještě jednu výhodu.

Fotografie: Pixabay