Hubněte s chutí: Existují superpotraviny, které vám pomohou docílit vysněné postavy

Fotografie: Depositphotos

Každý chce sice být hubený a fit, ale ne tak moc lidí tomu dokáže něco obětovat. Pokud toužíte shodit kila, dopřejte si tyto potraviny, říká lékařka Jillian Kubala.

Účinné a soustavné hubnutí vyžaduje lepší pochopení výživy a zdraví vůbec. Množství a kvalita denně konzumovaných potravin má totiž přímý vliv na vzhled vaší postavy a funkci vašeho organismu. Tajemstvím také není, že se v jídelníčku mnoha lidí nachází zbytečný tuk, který často dělá problémy a vede ke kardiovaskulárním onemocněním. Nejinak je tomu však například také u nadměrného příjmu soli, cukru a živočišných bílkovin. Podívejte se tak na potraviny, jejichž konzumace vám pomůže udržet vaše tělo v dobrém stavu.

Jablečný ocet

Jablečný ocet, který se vyrábí kvašením cukrů v jablkách, je velmi oblíbená superpotravina. Jeho pravidelným užíváním můžete účinně předcházet například cukrovce, a to především díky tomu, že reguluje hladinu cukru v krvi. Mimo to však pomáhá lidem také bojovat s obezitou, a to hlavně díky jeho schopnosti, která omezuje hromadění tukové tkáně, čímž následně snižuje tělesnou hmotnost.

Fotografie: Freepik

Grapefruit

Grapefruit je bohatý na flavonoidy a bojuje proti poškození způsobenému oxidačním stresem. Tento citrusový plod obsahuje vitaminy C, A a B5 a vlákninu, díky čemuž také přispívá k pocitu sytosti v těle. Podle nedávné studie se díky pití šťávy z poloviny grapefruitu před každým jídlem dokonce podařilo obézním lidem zhubnout až 1,5 kilogramu během 12 týdnů.

Losos

Losos je velmi dobrým zdrojem omega 3 mastných kyselin a bílkovin. Krom toho je tato ryba bohatá na vitaminy skupiny B, selen a draslík, čímž napomáhá několika metabolickým procesům. Pravidelná konzumace rybího oleje však navíc údajně pomáhá snižovat množství břišního tuku a zlepšuje kontrolu nad hmotností.

Fotografie: Pixabay

Kapusta

Kapusta je velmi bohatá na vlákninu a prospěšné antioxidanty. Mimo to má tato zelenina poměrně nízký obsah kalorií (přesněji 25 kalorií na 100 gramů) a je plná vitaminu C, vitaminu B9, B6 a B1. Vědci uvádí, že konzumace této superpotraviny pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, snižovat hladinu lipidů v krvi a zpomalovat vstřebávání živin (což vede ke snížení hmotnosti).

Vejce

Vejce obsahují selen, fosfor, zinek, draslík a vitaminy A, D, E a B. Mimo to jsou však také skutečným koncentrátem živin a bílkovin, které přispívají k udržení harmonické postavy. Vědci zdůrazňují, že jejich konzumace přináší mnoho výhod a lidé by se neměli nechat odrazovat „cholesterolem“, jenž obsahují žloutky, protože to není ten typ, který škodí.

Fotografie: Freepik

Avokádo

Avokádo je přírodním zdrojem tuku a obsahuje velké množství antioxidantů, které jsou pro lidské tělo velmi prospěšné. Mimo to jeho konzumace přináší našemu tělu hořčík, fosfor, měď, zinek a vitamin K. Navzdory všeobecnému přesvědčení navíc tato zelenina dokáže pomáhat s hubnutím, jelikož je velmi bohatá na vlákninu a pomáhá zvyšovat pocit sytosti v těle.

Hořká čokoláda

Milovníci čokolády, nemusíte se ochuzovat! Nejlepší je však vybírat hořkou čokoládu obsahující alespoň 85 % kakaa. Ta totiž obsahuje antioxidanty, hořčík, železo a vlákninu, které přispívají funkcím našeho těla, včetně správného spánku. Podle vědeckého experimentu provedeného na lidech s nadváhou snižuje pravidelná konzumace hořké čokolády obvod pasu a dokáže zabránit vzniku nemocí souvisejících s obezitou.

Fotografie: Pixabay

Semínka chia

Chia semínka obsahují vlákninu, vitaminy skupiny B, mastné kyseliny a rostlinné bílkoviny. Kromě toho však jejich konzumace pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, zvyšuje pocit sytosti v těle a snižuje objem pasu. Nejlépe tak uděláte, když si je přimícháte ráno do vloček, nebo je budete konzumovat smíchané s vodou.

Zdroj: Healthline