Konzumací vhodných potravin proti lámání nehtů a jejich celkově špatnému stavu. Koupit je můžete v každém obchodě

Fotografie: Depositphotos

Je velice důležité mít upravené nehty, protože někteří lidé si na člověku poprvé všimnou právě rukou a také nehtů. Pečujte o ně, jak nejlépe můžete.

Asi každá žena chce za všech okolností vypadat dokonale a upraveně. A právě proto si zakládají i na zdravých nehtech. Naprostým minimem péče o nehty je důkladně je umýt, abyste odstranily nečistoty, které se do nich dostaly, pravidelně je zastřihovat a pilovat. Také byste měli nanášet krém nebo olejíček, aby zůstaly hydratované. A čas od času si můžete zajít na manikúru. Jejich vzhled a zdraví můžete také ovlivnit potravinami, které máte na svém jídelníčku, říká lékařka Akanksha Shah Sanghvi.

Avokádo a brokolice

Avokádo je nabité živinami a je dobré vlastně úplně na všechno. Je bohaté na zdravé tuky a vitamíny, včetně vitamínů A, B, K a E. Díky němu budou mít vaše nehty přirozený lesk. Avokádo můžete do svého jídelníčku přidat tak, že ho zařadíte do různých salátů nebo dipů. Brokolice je další zeleninou, která je velice výživná. Může pomoci k tomu, aby vaše nehty byly zdravé, silné a lesklé.

Brokolice je také vynikajícím zdrojem antioxidantů, železa a aminokyselin. Antioxidanty pomáhají bojovat oxidativnímu poškození a aminokyseliny pomáhají opravovat poškození buněk a podporují růst nehtů. Díky brokolici budou také vaše nehty růst rychleji, než kdy dříve. Pokud máte matné a lámavé nehty, zařaďte do svého jídelníčku právě brokolici.

Fotografie: Pixabay

Tofu a mléčné výrobky

Tofu je vlastně rostlinný protein a je bohatý na životně důležité živiny, jako je zinek a omega-3 mastné kyseliny. Když ho budete pravidelně konzumovat, uvidíte, jak rychle vám porostou nehty. Tuto potravinu můžete připravovat na mnoho způsobů, takže si určitě vyberete. Mléko a některé mléčné výrobky, jako je například jogurt, obsahují vysoké hladiny vápníku, což je základní živina pro udržení zdravých kostí, vlasů a nehtů.

Nejenže vaše nehty posílí, ale také jim pomůže rychleji růst. Jogurt také obsahuje živiny, jako je například železo, hořčík, bílkoviny, biotin a vitamín D. Všechny tyto živiny mohou prospívat vašim nehtům různými způsoby. Ideálně byste měli každý den vypít aspoň jednu sklenici mléka.

Fotografie: Pixabay

Luštěniny a houby

Luštěniny jsou plné živin, jako je například zinek, jód a biotin, které pomáhají urychlit růst nehtů a také opravit jejich poškození. Můžete je do svého jídelníčku zařadit různými způsoby, třeba je přidat do polévky. Houby obsahují živiny životně důležité pro růst vlasů a nehtů. Je to například draslík, měď, zinek a vitamín B2.

Zdroj: Emedihealth