Krásné nehty z pohodlí domova – jako ze salónu od Sally Hansen

Pokud stejně jako já nepatříte k lidem, kteří by pravidelně navštěvovali nehtová studia a trávili tam přinejmenším hodinu až tři, přesto chcete mít krásné, upravené, pevné nehtíky, pak věnujte pozornost následujícím řádkům.

Už jste určitě zaslechly milé dámy, o gel lacích na nehty. Některé potřebují při své aplikaci UV lampu, jiné schnou do minuty až dvou samy od sebe. Sady obsahují buď jen gel lak nebo base coat, gel lak i top coat. Některé mají pověst dobrou a jiné méně. Přípravků a značek existuje na trhu dnes nespočet, čert aby se v tom vyznal. Jednoho dne jsem si sedla k počítači a četla recenze, sledovala videa blogerek a navštívila nejen české, ale i zahraniční stránky. Z nepřeberného množství, jsem si vybrala nehtové přípravky, od Sally Hansen. Ta má v nabídce gel laky bez UV lampy, ale i s ní. Úplně nejvíce mě zaujala sada s mini UV lampičkou (perfektně ji přibalíte na cesty).

Sada s mini UV lampičkou

Sada obsahovala nejen mini lampičku, top coat (finální gel) ale také UV nalepovací proužky či jak to nazvat, pomerančové dřívko, pilníček a vlhčené ubrousky na čištění nehtu a výpotku. Jednoduše si vyberete buď jednobarevné, nebo vzorované, připravíte si nehet, nalepíte a nakonec jen nanesete top coat a vytvrdíte půl minutky pod lampičkou.

Musím říci, že jsem zajásala, protože nepatřím zrovna k těm, kteří si umí dokonale nalakovat nehty. O nějaké dekoraci nehovoře. Pro lepší představu přikládám video. Popravdě můj první pokus dopadl bledě, protože jsem si zapomněla zdrsnit nehet pilníčkem a pořádně jej očistit. Ovšem napodruhé už to bylo jako nehtíky ze salónu a vydržely i přes velký úklid, mytí oken, mytí nádobí dva týdny. Nutno podotknout, že pokud mi nehty vydrží týden – je to úspěch.

UV gel lak pro krásné nehty

V nabídce Sally Hansen najdete i UV gel laky. Zde je zapotřebí base coat, UV gel lak, top coat + mini lampička a opět nějaký čistič (ideálně stejné značky) na nehet a výpotek ve finále. Osobně mám vlhčené ubrousky od jiné značky a vůbec to nevadí.

Gel laků jsem se zpočátku velmi bála, ale jak se ukázalo – zbytečně. Mají perfektní konzistenci, nestékají a nedělají na nehtech koleje, ale krásně se sjednotí. Opět mohu jen a jen vřele doporučit. Práce není sice 15 minutovou záležitostí, jako u gel strips, ale výsledek stojí za to. I vy můžete mít krásné nehty, které vám vydrží dva týdny.

A na kolik celá ta legrace vyjde?

Cena rovněž není příšerná. UV gel lak mě vyšel na nějakých 120kč, celá sada s gel strips mě stála kolem 500kč. Lampička vám zůstane, top coat nějakou dobu vydrží a gel strips (nalepovací proužky) se dají koupit v rozmezí od 90kč nahoru dle vzorku a prodejce. Vlhčené ubrousky na čištění tam jsou na jedno až dvě použití, pak se dá jakýkoliv čistič dokoupit. Za mě mohu vřele doporučit nejen na gel strips, ale i gel lak. V nabídce mají pestrou škálu barev. Já nakupovala na ebay, ale určitě se najdou i jiní prodejci.