„Ahoj, jsem tvoje máma,“ psalo se ve zprávě na Facebooku. Adoptovaný muž poznal svou biologickou matku po 20 letech na internetu

Fotografie: Depositphotos

Muž z Utahu se po dvou desetiletích pátrání a úvah znovu setkal se svou biologickou matkou, která mu zničehonic poslala zprávu na Facebooku.

Benjamin Hulleberg od malička věděl, že byl adoptován Angelou a Brianem Hullebergovými, a zajímal se o svou biologickou matku, kterou znal jen pod křestním jménem Holly. Jediné, co věděl, bylo to, že se rozhodla dát ho k adopci, když měla 15 let a neměla peníze, ani nebyla dostatečně připravena na to dát chlapci, co potřebuje, včetně kvalitní výchovy. V té době byla mladá teenagerka a Hullebergovi jí tři roky posílali dopisy a fotografie. Poté, co aktualizace přestaly a jejich adopční agentura ukončila činnost, matčina zvědavost vzrostla.

Zpráva od neznámého odesílatele

V den svých 20. narozenin dostal Benjamin blahopřání od své biologické matky, ve kterém mimo jiné psala, že neuplynul den, aby na něj nemyslela. Přesně si pamatuji, kde jsem byl, když jsem dostal zprávu, byl jsem v práci.“ vyprávěl Benjamin. Matce se podařilo Benjamina vystopovat na sociálních sítích, když mu bylo 18 let. A po dvou letech se konečně odvážila promluvit.

Když Benjamin po přečtení zprávy vyhledal svou matku na Facebooku, byl šokován, protože zjistil, že už ji viděl! Pracoval totiž na jednotce intenzivní péče v nemocnici, kde je zaměstnaná i Holly jako lékařský asistent kardiologie. Pracovali na stejném místě, aniž by se znali. Každé ráno jsem procházela přímo kolem JIP. Parkovali jsme ve stejné garáži, mohli jsme být ve stejném výtahu, netušili jsme, že jsme tak blízko u sebe,“ řekla Holly.

facebook na mobilu
Fotografie: Freepik

Když mu matka odepsala a vlastně mu vysvětlila, kdo je, zasáhlo ho to jako pořádná rána. Ona osudná zpráva na Messengeru vyvolala emocionální reakci. Benjamin uvedl, že se rozbrečel štěstím. Byl to pro něj den, na který čekal posledních 20 let svého života. Okamžitě si domluvili schůzku, i když matka byla Benjaminovou reakcí trošku zaskočena. Nečekala, že se s ní bude chtít sejít, a už vůbec ne tak brzy. Naplánovali si společnou večeři hned na následující den.

Holly a její rodina se nejprve setkali s Angelou a Brianem Hullebergovými. „Vypadali v podstatě stejně, jak jsem si je pamatovala, takže to bylo příjemné. Jen jsme tam stáli a povídali si, dokud jsme si nesedli,“ řekla. „Pak, asi pět minut poté, co jsme si sedli, přišel Benjamin, přistoupil ke mně a poklepal mi na rameno a radost mě přelila a asi pět minut jsme jen seděli, objímali se a plakali – prostě nemůžu uvěřit, že se to stalo.“

Dojemný vzkaz od Benjamina

Benjamin byl skutečně dojatý, rozplakal se a nemohl uvěřit, že naproti něj stojí jeho biologická máma. Bylo to pro něj jako splněný sen. Oba měli pocit, jako by žádných 20 let neuplynulo, Benjamin sice vyrostl, ale to pouto nezmizelo, bylo tam pořád. „Myslím, že Benjamin má obrovské štěstí, že má ve svém životě všechny ty lidi, kteří ho milují,“ uvedla Holly. Benjamin Hulleberg má povzbudivý vzkaz pro ostatní, již hledají své biologické rodiče.

„Nevzdávejte se naděje. Co se mě týče, cítil jsem, že jsem se dostal do bodu, kdy jsem to trochu vzdal. Vyzkoušel jsem už tolik věcí, ale prostě nefungovaly. Přišlo to, když jsem to nejméně čekal. Bylo to něco, co se stalo zničehonic. To se nestává každému. Setkání s mou biologickou rodinou, setkání s mými nevlastními sourozenci a setkání s mou biologickou matkou pro mě bylo velmi uzdravující. Byla ve mně malá díra, o které jsem nevěděl, a jejich nalezení ji opravdu vyplnilo. Cítím se velmi celistvý a úplný. Cítím, že jsem konečně připravený pokračovat ve svém životě.“

Zdroj: Parenting