Hasič asistoval při porodu ženě, která se nestihla dostat do nemocnice. V tu chvíli ještě netušil, že se mu celý život obrátí naruby

Fotografie: Depositphotos

Hasiči ve službě nehasí jen požáry. Dostanou se i k jiným dramatickým situacím, na které musí pružně reagovat. Porod dítěte je však i pro ně skutečně vzácný.

Den hasiče je málokdy stejný jako ten předešlý. Pomáhají u nehod všeho druhu, sundávají kočky ze stromů nebo likvidují nebezpečná hnízda. Musí tak být připraveni opravdu téměř na vše a umět si v každé situaci poradit. A tak když byl Marc Hadden přivolán k předčasnému porodu, zvládl pomoci matce porodit a jeho ruce byly první, které držely právě narozený život.

Rodina ještě nevěděla, co se stane druhý den

Tento zážitek byl pro něj sám o sobě velmi silný. Nikdy předtím se s podobnou situací nesetkal. I když byl u porodů dvou vlastních synů, ocitnout se v roli porodníka je úplně něco jiného. Když byla matka převezena do nemocnice, nadšeně volal své manželce, aby se s ní podělil o tento neopakovatelný zážitek. V tu chvíli ale ještě netušil, že se právě mění život jemu i celé jeho rodině.

Jeho žena vzpomíná, že jí Mark volal v úplné euforii a plný nadšení: „Právě jsem odrodil dítě.“ Jeho reakce ji vůbec nepřekvapila, málokomu se stane, aby pomáhal s porodem, pokud není lékař. Následující den však věci nabraly pro rodinu ještě nečekanější spád. Novorozená holčička, která dostala jméno Grace, byla matkou dána k okamžité adopci.

Hasič se stal otcem holčičky, které pomáhal na svět

A to bylo pro Haddenovi neuvěřitelné požehnání. Měli totiž dva větší syny, ale další děti mít nemohli. O adopci uvažovali už dávno. Nakonec se oba dohodli, že nechají věci na Bohu. Jestli k nim má přijít dítě, tak přijde. A zdá se, že malá Grace se rozhodla, že se ke svým rodičům dostane skutečně zvláštním způsobem.

Fotografie: Freepik

Už 48 hodin po jejím narození si ji manželé Hiddenovi odváželi domů. To, že k nim přišla zrovna holčička, ocenili ještě více, protože sami měli dva chlapce. Ti nečekanou sestřičku přivítali s otevřenou náručí. A velmi rychle se dokázali přepnout do role starších bratrů, kteří mají za úkol malou sestru chránit. Jeden z nich se svěřil, že ji miluje až do nebe.

Grace se stala nevýslovným požehnáním i mazlíčkem celé rodiny. Už je to více než osm měsíců, kdy se takovým zázrakem dostala k milující rodině. Příběh této šťastné rodiny potvrzuje, že být ve správný čas na správném místě vám může změnit celý život. Hiddenovi trvají na tom, že oni nezachránili Grace, ale Grace přišla zachránit je.

Zdroj: Newsner