Bolest hlavy jde řešit i bez léků

Každý zná jistě ten pocit, kdy by si nejraději utrhl hlavu, kdy by nejraději zalezl do postele a neměl žádné povinnosti. Ne vždy je však možné jít si lehnout, i přes bolest hlavy je třeba se soustředit na práci, být příjemní na klienty… Poradíme, co vám pomůže překonat bolest hlavy i bez léků!

Obklady

Člověk často, neví, proč jej bolí hlava, pokud máte však podezření, že jste špatně spali, jste ve stresu, pomůžou vám obklady. Jednoduše si na krční páteř nebo čelo přitiskněte namočenou žínku, ručník nebo kapesník, je-li nouze. Teplotu obkladu poté zvolte podle toho, jaká je vaše bolest – pokud je „migrénová“, pulzuje, zvolte studený obklad. Teplý obklad pomůže s bolestí svalů.

Sex

Ano, vlastně jedna z nejlepší pomůcek, jak zahnat bolest hlavy, je sex, i když právě na bolest hlavy se často vymlouváme, když na sex prostě nemáme chuť. S tím je konec! Během sexu se do těla vyplavují hormony štěstí, které zaplní nervovou soustavu a zklidní ji.

Masáž

Nechte se hýčkat vaším partnerem nebo na profesionálním masérském lehátku, tak jako tak vám během masáže odezní bolest hlavy, pokud ji způsobilo ztuhlé krční svalstvo. To je opravdu častým důvodem, proč nás hlava bolí! Stačí lehké promačkání okolí krku a ramenou. Pomoci může také masáž obličeje, a to hlavně v oblasti spánků – zde ukazováčky lehce tlačte a přitom jimi krouživě pohybujte. Masírovat také můžete místo, kde se setkává kořen nosu a čelo.

Kofein

Není kofein jako kofein. Při bolesti hlavy vám určitě nepomůže lahev Coca Coly. Zvolte spíše silnou kávu nebo tablety, které neobsahují chemii, jen přírodní kofein.

Obrázek: pixabay.com