Nedaří se vám ve vztazích s muži? Toto jsou stereotypy chování, které vaše partnery odhání

Fotografie: Pexels

Stále více a více přibývá párů, které spolu dlouhodobě nevydrží. Ženy se často dopouštějí zásadních chyb a muži neváhají a balí kufry k odchodu.

Vztah na celý život, který dříve býval samozřejmostí, se v dnešní době stává spíše výjimkou. Velmi často dochází k rozpadu manželství, ale i dlouhodobých partnerství. Rozvod již není vzácný, ale spíše naopak, stává se zcela běžnou věcí. Ženy se mnohdy velmi snaží, aby svůj vztah udržely. Příliš snahy ale může mít i opačný účinek. Známe nejčastější důvody, proč muži z partnerství odcházejí. 

Ženy patří mezi mistryně dramatických scén, ale i kontrolory

Jednou z věcí, které muže naprosto vytáčí, jsou hádky a scény plné emocionálního vypětí. Nejhorší, co žena může udělat, je rozpoutat takovou výměnu názorů na veřejnosti, ideálně ještě v přítomnosti kamarádů. To je věc, která muže nejen poníží, ale zaručeně také naštve. Ještě horší na tom je, že žena dovede hysterickou scénu vytvořit naprosto z nepochopitelných důvodů. Je expert na takzvané „dělání z komára velblouda“. 

Fotografie: Pexels

Dalším problémem, kterého se ženy ve vztahu dopouští, je neustálá kontrola partnera. Chtějí za každých okolností vědět, kde jsou, s kým jsou a co tam dělají. V cestě za tímto zjištěním se nebojí použít různých metod, jako je například kontrola telefonu, neustálé volání, nebo dokonce sledování partnera. A to je chování, které muži přímo nenávidí. Naprosto ponižující je pro ně také kontrola telefonu, pokud máte nějaké podezření, je mnohem lepší se partnera přímo zeptat. 

Srovnávání si nechte ke skleničce s kamarádkou

Velké procento mužů také ponižuje neustálé srovnávání s minulým partnerem. Připomínky o tom, jak by to on udělal jinak nebo jak by si ve vzniklé situaci poradil lépe, si proto raději nechte na večery u vína s kamarádkou. Mužům takové srovnání není příjemné a pokud se opakuje často, je to jeden z důvodů, proč ze vztahu raději odcházejí. Pro mužské ego je ponižující také to, pokud za něj žena neustále rozhoduje. Ve zdravém vztahu by mělo docházet ke vzájemné shodě. 

Fotografie: Pexels

Konzultování rozhodnutí ale neznamená, že budete ve všech aspektech života za svého partnera rozhodovat sama. Vždy by se měl vyslechnout názor obou stran a na základě argumentů rozhodnout tak, aby spokojeni byli oba. Obzvláště pokud se jedná o věc, která zasáhne do života vás obou. Také není dobré mluvit za svého partnera ve chvíli, kdy stojí vedle vás. Každý z vás je samostatný člověk a vyjadřovat se tak, že víte, co si myslí, je cesta ke konci vašeho partnerství. 

Fotografie: Pexels

Každý člověk potřebuje svůj vlastní osobní prostor. To platí i v partnerství. Pokud tedy váš partner chce vyrazit někam sám nebo se svými kamarády, respektujte to. Ani ve vztahu nelze společně trávit 24 hodin každý den. Netlačte partnera do zásadních rozhodnutí jen proto, že o ně vy sami stojíte. Pokud budete naléhat na svatbu, dům a potomka, můžete se rovnou začít poohlížet jinde. Vše má svůj čas. Velmi častým problémem, který mužům vadí, je i přehnaná žárlivost.

Zdroj: Redakce