Dámská jóga: Pozice, díky kterým budete moci zapomenout na to, co je bolest

Fotografie: Depositphotos

Každého člověka může čas od času přepadnout nepříjemný pocit či bolest, jichž se lze zbavit i pomocí cvičení. Vyzkoušejte si několik cviků z jógy a uvidíte, že se vám díky nim uleví.

Většina lidí si neuvědomuje, že pokud je trápí nějaký zdravotní problém, měli by navštívit lékaře a změnit svůj životní styl. Jen díky tomu se totiž mohou dostat opět do dobré kondice. Pokud vás trápí například bolesti, můžete vyzkoušet několik cviků z jógy, které vám mohou ulevit. A nebojte se, nejedná se o složité ani příliš namáhavé cviky.

Motýl uvolní napětí v břiše

Sedněte si na podlahu stejně, jako kdybyste si chtěli sednout do tureckého sedu, ale spojte pouze chodidla. Kolena byste měli mít od sebe a každé směrujte na druhou stranu. Jakmile uprostřed spojíte chodidla, chytněte se za ně a začněte pohybovat koleny nahoru a dolů. Celkově tento cvik dělejte 1 až 3 minuty a mělo by se vám uvolnit napětí v břiše. Tento cvik také pomáhá uvolnit napětí na vnitřní straně stehen a zlepšuje pohyblivost kyčelních kloubů.

Uvolnění páteře vsedě

Tento cvik můžete také provádět vsedě, jelikož si stačí sednout do tureckého sedu kamkoliv na zem. Dávejte si přitom pozor, abyste měli záda rovně, a levou ruku si dejte za záda. Pravou rukou se chytněte za levé koleno a lehce se za něj přitáhněte. Toto stejné kroucení udělejte i na druhou stranu. Postupně cvik opakujte na každou stranu přibližně 2 minuty. Díky tomuto pohybu by se vám měl zmenšit obvod pasu a měli byste cítit, jak se vám uvolnila páteř.

Opřete nohy o zeď

Lehněte si u zdi na záda tak, abyste si mohli opřít nohy o zeď. Ruce roztáhněte na zemi do stran a pokuste se vytahovat nohy nahoru po zdi. Zároveň se pokuste vytahovat nahoru ramena a žebra, ale ruce mějte stále na zemi. Díky tomuto cviku by se vám měla uvolnit ramena a také byste se měli zbavit otoků na nohou. Cvičení dělejte asi 3 až 5 minut.

Fotografie: Pixabay

Protahováním lze zpevnit páteř

Sedněte si na zem a roztáhněte nohy tak, jak je to jen možné. Ruce natáhněte nahoru a s výdechem se předklánějte dopředu mezi roztažené nohy. Může vám to připomínat protahování ze základní školy, které má velmi dobrý efekt na zpevnění páteře a protáhnutí všech svalů. U tohoto cviku si dávejte velký pozor na to, abyste měli záda rovně.

Zdroj: National Library Of Medicine, National Center for Complementary and Integrative Health