Zdravou a chutnou červenou řepu můžete vypěstovat díky tipům od zkušených zahrádkářů

Fotografie: Pixabay

Disponujete zahradou a přemýšlíte o pěstování červené řepy? Tak směle do toho! Červená řepa je totiž extrémně zdravá zelenina. Obsahuje vysoké množství antioxidantů a vitamínů, proto je vhodná i na očistu organismu. Hodí se skvěle do zeleninových salátů a výborná je i zavařená na sladkokyselý způsob.

Tuhle zeleninu zkrátka musíte mít. A jak si vypěstovat skvělou domácí červenou řepu, která bude šťavnatá a krásně křupavá? Tyto vychytávky vám zaručeně při pěstování pomohou.

Jak na křupavou a šťavnatou červenou řepu?

Mnoho zkušených zahrádkářů doporučuje červenou řepu kropit solným roztokem, ten zákonitě pomůže k její větší křupavosti a šťavnatosti. Také podpoří její sladkou chuť. Solným roztokem rostlině doplníte potřebný sodík a ochráníte ji před vysycháním a vadnutím. Jak solný roztok na řepu připravit?

  • Do klasické sklenice o objemu asi 300 mililitrů napusťte čistou vodu a vsypte lžičku jemné soli a nechte rozpustit. Tohle množství vám vystačí na jedno zalití. Na roztok použijte nejlépe vodu odstátou a v pokojové teplotě.

  • Samozřejmě si můžete udělat i koncentrovanější solný roztok do zásoby v objemné desetilitrové nádobě s odstátou čistou vodou s jednou lžící jemné soli.

Jak zalévat červenou řepu solným roztokem?

Červenou řepu zalévejte průměrně třikrát během sezóny. Poprvé ji kropte, až když se vyskytnou první lístky (zhruba 6 až 7 kusů). Poslední solnou zálivku aplikujte dva týdny před sklizní. Solný roztok nepoužívejte víckrát, než je nutné, abyste rostlinu nepoškodili. Řepu můžete taktéž kropit.

Až bude mít červená řepa do červena zbarvené lístky, poznáte, že má dostatek sodíku. Nejen, že solnou zálivkou podpoříte její správný růst, ale pomocí roztoku odradíte i různé škůdce, jako jsou mšice, nebo housenky, které vaše plodiny ohrožují poškozením. Přejeme vám bohatou a křupavou úrodu!

Fotografie: Freepik