Dobré důvody, proč můžete být v životě šťastné i bez muže po svém boku

Fotografie: Freepik

Často máme pocit, že štěstí v životě znamená mít naplněný a harmonický vztah s mužem. Ne vždy je to pravda. Spokojený život můžeme mít, i pokud jsme bez partnera.

Partnerský život je něco, co nemusí vyhovovat každému z nás. Je to svobodná volba každého člověka, nikdo by neměl být společensky ani jinak odsuzován za to, že si takový život vybral. Naopak – život bez partnera může přinášet i mnohé výhody. Pojďme se na ně podívat a přestat se už zbytečně trápit. I svobodný život může být uspokojující a naplňující. Záleží jen na nás.

Dostatek času pro péči o tu nejdůležitější osobu

Největší výhodou života bez partnera je, že máme čas sami na sebe. Poznat sebe samého je totiž důležité pro jakýkoliv mezilidský vztah. A v partnerství nám to moc často umožněno není. Vždy se ohlížíme na potřeby i přání toho druhého a podle toho přizpůsobujeme své chování a rozhodnutí. Pokud se ale budeme věnovat sami sobě, získáme nejen potřebné sebevědomí, ale také se staneme mnohem zajímavější a atraktivnější pro ostatní lidi.

Fotografie: Pexels

Někdy se stává, že ve vztahu přetrváváme i přesto, že nás již moc neuspokojuje. Takovýto vztah vede pouze ke vzniku depresí, kterých se nejsme schopni zbavit, protože nedokážeme vztah ukončit. Ocitáme se tak v začarovaném kruhu. Při dlouhodobě působící špatné náladě máme také sklon k přejídání a následně také k zanedbávání sebe samého. To se negativním způsobem odráží na našem sebevědomí.

Bez partnera jsme více efektivní a svobodní

Podle nedávných dotazníků, které porovnávaly život ve vztahu s partnerem a bez něj, bylo zjištěno, že bez partnera jsme mnohem efektivnější. Máme totiž více volného času, který využíváme k naplnění svých vlastních přání a potřeb. Mnohem častěji tedy dosahujeme úspěchu a uznání. Pokud žijete sami, můžete si sami určovat, co budete dělat, kdy to budete dělat a jak to bude probíhat. Nemusíte se na nikoho ohlížet nebo se dokonce někoho ptát. 

Fotografie: Pexels

Život bez partnera je mnohem svobodnější než život v páru. Nemusíte dělat kompromisy, které jsou součást vztahu, ale každému nemusí vyhovovat. Výhodou svobodného života je také to, že můžete poznávat nové lidi. A to znamená i nové muže. Nemusíte být neustále doma a starat se o domácnost, ale můžete svůj život naplnit spoustou jiných a vzrušujících zkušeností. A kdo ví, třeba se z jednoho z těchto mužů nakonec stane ten pravý životní partner.

Zdroj: Redakce