Domácí prostředek na očistu jater a ledvin pomůže i při nadváze

Fotografie: Depositphotos

Trápí vás otoky či nadváha, nebo si myslíte, že je čas detoxikovat svá játra či ledviny? Pak pro vás máme jednoduchý recept, jak na to. Stačí použít jednoduchý nástroj. Jeho účinnost je úžasná.

Problémy s játry a ledvinami přichází nenápadně. Tyto orgány totiž nebolí, ani když jsou nemocné. Až v momentě, kdy už je situace vážná. Ale na očistu můžete myslet preventivně. Vždy, když se ráno probudíte, je vaše tělo zbavené určité části vody, která se jednoduše vypařuje v důsledku dýchání nebo pocení. První věcí po probuzení tedy je, že se musíme hydratovat.

Fotografie: Freepik

Jak na správnou hydrataci?

Napít se studené vody po ránu není dobrý nápad. Zpomaluje váš metabolismus a je příliš těžká. Vhodnější bude teplý nápoj. Ideální je zelený čaj, protože ten přispívá k očištění jater, ledvin a střev. Dáte-li si jej ráno, budete plní energie. Zdravě bude vypadat taktéž vaše pokožka. Ale to není všechno. Vyplatí se tento nápoj ještě obohatit o další složky, abyste z něj vytěžili maximum. Díky tomu vám čaj pomůže předcházet otokům a podpoří hubnutí.

Elixír zdraví

Právě dodatečné přísady jsou tím, co zelený čaj posouvá o úroveň výš. Zelený čaj je plný antioxidanty. Když přidáte citrony, máte navíc vitamín C. Citrony jsou skvělé pro udržování funkce jater, ledvin a střev v optimu. Další složkou je máta. Ta má skvělou výhodu v tom, že dodává čaji svěží chuť, ale také aktivuje očistu těla. Tento recept není slazený (koneckonců je určen k čištění). Pokud však dáváte přednost něčemu sladkému, přidejte trochu medu.

Fotografie: Freepik

Příprava

  • 2 lžičky zeleného čaje,
  • 1-3 lžíce citronové šťávy,
  • 2-3 snítky máty,
  • 1 lžíce drcené citronové kůry,
  • 1 l vody.

Všechny ingredience zalijte horkou vodou a nechte 10 minut odstát. Poté si směs nalijte do hrnku a vypijte. Nejlepší je dát si tento čaj hned po ránu, kdy je tělo připraveno na vhodnou hydrataci.

Zdroj: WebMD