Zaříkávač prachu v domácnosti jménem glycerin: Prach se díky němu už jen tak nevrátí

Fotografie: Depositphotos

Utírání prachu je věc, která se musí dělat opravdu často, protože prach se usazuje úplně všude během malé chvilky. Ale nemusí tomu tak být.

Věděli jste, že existuje jednoduchý a levný produkt, který změní vaše dosavadní myšlení o úklidu? Sice to chvíli potrvá, ale rozhodně nebudete litovat, protože poté už se ve vaší domácnosti nebude usazovat žádný prach. A tímto produktem není nic jiného než glycerin. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte!

Glycerin je skvělý

Glycerin zabraňuje usazování prachu, takže jakýkoliv povrch, který jím přetřete, bude prach spíše odpuzovat. S jeho pomocí snadno odstraníte prach ze zrcadla, ale také z lakovaných povrchů. Tento prostředek rovněž hojně používají v hotelech, protože tento produkt bez zápachu pokrývá čištěné povrchy neviditelnou vrstvou, což ztěžuje usazování prachu. Můžete ho použít na jakýkoliv povrch.

Vyzkoušejte ho

Naneste pár kapek glycerinu na hadřík a otřete jím nábytek a cokoliv jen chcete. Stejným způsobem můžete otřít také zrcadla a lakované povrchy. Díky glycerinu budete mít také čisté a lesklé dřevěné podlahy. Dejte pár kapek glycerinu do vody a poté jí podlahu umyjte. Glycerin také odstraňuje skvrny. Naneste pár kapek glycerinu na skvrnu a poté ji vymáchejte v horké vodě.

Fotografie: Pexels

Věděli jste o tom, že glycerin se také používá v kosmetice? Je vhodný k péči o vlasy, takže stačí, když do svého šamponu dáte kapku glycerinu, a uvidíte, že vaše vlasy budou mnohem lesklejší. A když přidáte kapku glycerinu do krému, bude vaše pokožka krásně vyživená. Glycerin můžete koupit vlastně kdekoliv, tak ho rozhodně vyzkoušejte.

Zdroj: Tudasfaja