Dopřejte si omlazující koupel z pohodlí domova

Omlazující koupel, elixír mládí – to zní docela pohádkově. Ovšem už naše babičky měly za kloboukem a znaly různé mastičky, bylinky a jiné vychytávky, které jim pomáhaly nejen s různými neduhy, ale i krásou. Spousta lidí nakupuje finančně nákladné kosmetické přípravky, ale výsledky o ničem.

Přitom stačí obyčejná soda bicarbona, která pomáhá při neutralizaci poleptání kyselinou, při překyselení žaludku na pálení žáhy, bělení zubů, změkčení potravin při vaření, jako kypřící prášek do pečiva, na přípravu šumivých nápojů, jako léčivo, čištění v domácnosti i pohlcování nežádoucích pachů. A mimo jiné si z ní můžete připravit omlazující koupel.

Soda bicarbona a její využití

Sodu znali již staří Egypťané a lidstvo ji úspěšně používalo po několik tisíc let. Ocet, citron a soda udělají v domácnosti velkou službu. Má-li být v domácí lékárničce nějaký poslední lék, pak je to bezpochyby právě soda. Možná pak ještě i Slivovice, ale to by byla jiná kapitola.

Léčivá soda – 1 lžičku sody zamíchat do sklenice s vodou a vypít na pálení žáhy, a také po těžce stravitelných jídlech.

Prevence cukrovky a rakoviny – je známo, že rakovině se daří v kyselém prostředí a za nedostatku kyslíku. Soda napomáhá vytvořit zásadité prostředí a odkyseluje tak lidský organismus.

Omlazující koupel ze sody

Do vany nasypeme přibližně 100g sody a můžeme ještě přidat i Himalájskou růžovou sůl nebo mořskou, případně pár kapek esenciálního oleje. To je celá věda a omlazující koupel je připravená. Přes pokožku se vám do těla dostane sice nevýznamné množství sody, ale má to významný efekt na kůži.

Soda zbavuje potu, mastnoty, odumřelých částí kůže. Velmi významnou roli hraje tato koupel také v boji s celulitidou a předčasným stárnutím pokožky. Koupel se doporučuje provádět jednou až dvakrát týdně. Sodová koupel působí i jako antiperspirant (odstraňuje pachy), takže je vhodná i pouze na koupel nohou. Výtečná je také na vlasy, pomáhá při léčení drobných ran, při revma, bolestech kloubů a různých ekzémech. Vyjde vás to na pár korun a přitom se jedná o vysoce účinný prostředek. Vaše pokožka bude jemná a vláčná.

Obrázek: pixabay.com