Myslela si, že jde o otravu jídlem. Verdikt lékařů byl ovšem daleko horší. Nepodceňujte běžnou bolest břicha

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé riskují své zdraví a pokud je pravidelně něco bolí nebo mají určité zdravotní problémy, nejdou k lékaři. Tato žena zjistila, že bolest břicha je způsobena rakovinou.

Každý člověk má pouze jedno zdraví, kterého by si měl vážit a podle toho se i chovat. Jestliže vás pravidelně bude něco trápit nebo bolet, nebojte se zajít za lékařem, který s vámi vše probere a udělá potřebné vyšetření. V mnoha případech se přijde pouze na menší problémy, ale může to být i něco vážnějšího. Tato žena dlouho nečekala a udělala velmi dobře.

Nejprve si myslela, že jde o otravu jídlem

Žena jménem Diana Zepeda měla problémy se žaludkem a trávicím traktem. Kvůli těmto problémům často zvracela, ale stále si myslela, že jde pouze o otravu jídlem. Sama Diana řekla, že měla velké bolesti a křeče v břiše, někdy si prý dokonce myslela, že snad nikdy nepřestane zvracet. Až když se její stav velmi zhoršil, rozhodla se jít k lékaři.

U lékaře ji čekalo vyšetření a poté verdikt lékařů, který nebyl vůbec dobrý. Ti totiž Dianě diagnostikovali rakovinu střev a okamžitě u ní byla zahájena léčba. Její rakovina střev byla ve 4. stádiu a Diana tomu nemohla uvěřit. Lékaři ani Diana pravděpodobně nepředpokládali, že u takto mladé ženy by se mohla rakovina objevit.

Lékaři zahájili u Diany léčbu

Samotní lékaři řekli, že dříve bylo obvyklé, že se rakovina střev objevuje u lidí, kterým je nad 50 let, ale v současné době se tento druh rakoviny objevuje stále více i u mladých lidí. Lékaři nemají odpověď na to, proč tomu tak je, a nemohou přijít na to, čím je rakovina střev u mladých lidí způsobena.

Fotografie: Pixabay

Diana podstoupila chemoterapii

Aby se mladá žena mohla uzdravit, musela podstoupit chemoterapii. Díky tomu, že přišla k lékaři vcelku brzy, má velkou šanci na to, aby boj vyhrála. Jelikož není jediná, u koho se tato nemoc může objevit, chce ukázat lidem, že je potřeba chodit k lékaři na kontroly, když je něco špatně. Pokud se na rakovinu střev přijde brzy, mají lidé šanci na přežití.

Nejčastější příznaky rakoviny střev

Rakovina střev se vždy projevuje několika příznaky, které u sebe pacienti mohou pozorovat. Mezi ty nejčastější patří změna stolice, časté průjmy nebo zácpa, krev ve stolici či krvácení z konečníku. Jestliže vás bude dlouhodobě bolet břicho nebo začnete nevysvětlitelně hubnout, zpozorněte. Na počátku tohoto onemocnění nemusíte pociťovat žádné příznaky, ale později se projeví.

Zdroj: Fumara