Důležité věty, které by měly dcery slýchávat od svých otců

Fotografie: Pixabay

Táta je pro dceru nejdůležitějším mužem v životě, určuje totiž dceřinu budoucnost a svým přístupem z ní může vychovat milující, ale také silnou a sebevědomou ženu. Muži často touží po synovi, protože u dcer se obávají toho, že s nimi nebudou umět mluvit. Malé princezny také vyžadují zcela jiné zacházení, protože to ovlivní celý jejich život. Co by dívka měla od svého otce slýchávat?

 „Poslouchám tě!“

Co by mělo být úkolem každého rodiče? Pečlivě naslouchat tomu, co dítě říká a zajímat se o to, co dcera říká a jak nějaké události vnímá. Dcery potřebují důkaz, že je jejich táta poslouchá a je pro ně zajímavá. To je nejlepší recept, aby netrpěla v dospělosti různými komplexy méněcennosti.

„Jsi krásná!“

Zatímco po vzoru maminek se učí být dcery krásné, od otců vyžadují patřičný kompliment a chválu. A to platí i pro dobu puberty, kdy to dcerunka s líčením nebo oblečením lehce přehnala, je nutné jí to říci opatrně a s nejvyšší jemností, aby se neurazila nebo nepřestala komunikovat. V žádném případě není vhodné dítě urážet nebo zesměšňovat kvůli vzhledu, váze nebo oblečení. Dcera musí vědět, že pro tátu bude vždy ta nejkrásnější.

„To se nesmí!“

Tátové by měli svým příkladným chováním ukazovat, jak by se muži měli k ženě chovat. Také by měli důrazně zasáhnout v případě, že se děje jejich dceři něco nespravedlivého a musí vysvětlovat, co by se mělo a nemělo ve vztazích a při partnerských komplikacích. Svým příkladem jí musí ukázat, že si zaslouží víc a musí prokázat starost, když je jeho dcera smutná nebo nešťastná.

„Miluji tě!“

Tátova láska by měla být pro dceru tím, co je neměnné a stálé. Neměla by být zasloužená za chování, známky nebo úklid dětského pokoje. Jen v případě, že dcera cítí od táty bezpodmínečnou lásku, umožní jí to v dospělosti přistupovat tak ke svým láskám a vztahům, vyroste z ní sebevědomá a odvážná žena, ale také taková, co je schopná milovat a být milována.

Fotografie: Pixabay

Bez lásky od otce se dívky dostávají často do toxických vztahů s muži, kdy se snaží nelásku z mládí jimi nahradit. Většinou tyto vztahy končí špatně.

„Jsem tady pro tebe!“

Kde je přístav, kam můžeš jít i v případě potíží? Je jím táta, který by měl být pro dceru celoživotní podporou a možností útočiště, zatímco dívka vyrůstá a spěje do dospělosti. Nikdo není bezchybný, ale měl by jí přijímat se všemi karamboly, chránit jí a snažit se jí ve strastiplném počínání pochopit.