Dobré důvody, proč začít okamžitě dřepovat. Každá žena by nad tím měla minimálně začít uvažovat

Fotografie: Pixabay

Dřepy se v posledních letech těší z velké oblíbenosti zejména u žen, které chtějí mít dokonale vyrýsované pozadí. Ale honba za krásným zadkem není jediné plus dřepů.

Je dost možné, že nemáte čas na posilovnu, ale i tak chcete zlepšit svoji fyzickou kondici. V tom případě byste neměli na nic čekat a ještě dnes začít dělat dřepy. Provádění těchto cviků je velice jednoduché, nepotřebujete žádné další náčiní a je možné, že vás to dokonce začne bavit, jakmile uvidíte první výsledky. A navíc můžete dřepovat vlastně úplně kdekoliv.

Posilování svalů celého těla

Když budete dělat dřepy, nebudete posilovat pouze svaly na nohou a na hýždích. Dřepy totiž spouštějí anabolické procesy, které stimulují rozvoj svalů po celém těle. Tím pádem pomáhají zpevnit záda, břišní svaly a v neposlední řadě právě svaly nohou. Díky dřepům si začnete všímat, že vám rychle porostou svaly úplně všude.

Fotografie: Pixabay

Nebudete se tolik zadýchávat

Dřepy jsou jedny z nejlepších cviků, které tělu pomáhají vypořádat se s každodenní fyzickou námahou. Pravidelné dřepování pomáhá vašim svalům pracovat efektivněji a také rozvíjejí smysl pro rovnováhu.

Fotografie: Pixabay

Větší pohyblivost a rovnováha

Síla v nohou je jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení mobility. Jak člověk stárne, svaly mu ochabují a pomocí dřepů jim může zase dát potřebnou sílu. Také jsou dřepy skvělé pro prevenci různých zlomenin.

Jak správně dělat dřepy

Možná si budete říkat, že na dřepech přece není co k učení, ale zkušený trenér by vám řekl, že nesprávně prováděné dřepy jsou mnohdy ještě horší, než dřepy žádné. Především při cvičení nikdy nezapomeňte poslouchat své tělo. Když už vás bude bolet a bude vysílat signály, že už nemůže, nepřehánějte to a dřepy dělejte další den. Také je důležité nechat tělu čas na regeneraci. Podívejte se na video, jak se správně dělají dřepy.

Zdroj: WomensHealthMag