I při fénování vlasů je možné chybovat. Výhody funkce foukání studeného vzduchu málokterá žena využívá

Fotografie: Farrah Zakir / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Spěcháme a spěcháme. Málokdo používá funkci studeného vzduchu na svém fénu, protože preferujeme především rychlost. Studený vzduch je však zásadní pro styling vlasů.

Kdyby studený vzduch, který na vysoušeči vlasů můžete nastavit, byl k ničemu, nejspíš by se výrobci neobtěžovali tuto funkci do fénu vůbec dávat. Profesionální kadeřníci ale moc dobře ví, proč fény tuto funkci mají, a také ji při úpravě účesů vždy používají. Čemu tedy studený vzduch pomáhá a jak jeho vlastnosti při sušení vlasů využít?

Studený vzduch zafixuje váš účes

Fén je pro mnoho žen nepostradatelným pomocníkem při úpravě vlasů po jejich umytí. Kdo používá vysoušeč každý den, pro toho je hlavním nepřítelem čas. Ve snaze co nejrychleji vlasy vysušit se často opomíjí tlačítko se studeným vzduchem. Pokud jste ho na svém fénu ještě nikdy nezapnuli, vězte, že jste nevyužili všech výhod, které fén nabízí.

Je obecně známo, že horký vzduch vlasy vysušuje a poškozuje. Časté fénování vlasů horkým vzduchem se pak odrazí na jejich celkové kvalitě. To je dobrá motivace pro to, abyste úpravě účesu věnovali pár minut navíc. Nejenže to prospěje kvalitě vašich vlasů, ale při správném postupu budou vaše kadeře po vyfénování vypadat mnohem zdravěji a váš účes vydrží déle.

Kadeřníci ho používají vždy na konci sušení

Teplý vzduch však z procesu úpravy vlasů nemůžete úplně vynechat. Pokud potřebujete na vlasech vytvarovat pěkné vlny, je teplý vzduch nezbytný k tomu, aby se vlasy zkroutily nebo natáhly do požadovaného tvaru. Studený vzduch pak působí jako přirozený fixátor tvaru. Vlas pod proudem studeného vzduchu má tendenci tuhnout, a to mnohem více než při použití horkého vzduchu.

Fotografie: Depositphotos

Při dosušování účesu tak přepněte fén na studený vzduch. Ten způsobí, že se celý vlas uzavře, zafixuje se v požadovaném tvaru a jeho povrch se vyhladí. Konečný účes tak bude vypadat mnohem lépe. Vlasy budou lesklejší, zdravější a účes vám vydrží mnohem delší dobu. Ideální je, pokud máte fén se střední teplotou. Tu použijte pro prvotní úpravu, poté přejděte na studený vzduch a tlačítku s horkým vzduchem se úplně vyhněte.

Kondicionér spláchněte studenou vodou

Bude vás to stát o pár minut navíc, ale vaše vlasy vám poděkují. Pro ještě lesklejší a zdravější účes máme tip na závěr. Při oplachování kondicionéru použijte k jeho smytí studenou vodu. Studená voda působí na vlasy stejně jako studený vzduch. Uzavře ho a vyhladí. Vlasy tak budou odolnější proti teplému vzduchu z fénu a výsledkem budou ještě lesklejší kadeře, než kdybyste si vlasy myli horkou vodou.

Zdroj: Real Simple, Self