Instalatérská metoda, která během několika minut uvolní jakýkoliv odpad v domácnosti

Fotografie: Depositphotos

Každému člověku se může občas stát, že je u někoho na návštěvě nebo v obchodním centru a po spláchnutí toalety zjistí, že je ucpaná. Tyto triky vám pomohou dostat se z nepříjemné situace.

Ucpaná toaleta není zrovna příjemnou záležitostí, ale stát se to může každému. I když se snažíte nepoužívat velké množství toaletního papíru, může se záchod ucpat i z jiného důvodu a vina nemusí být na vaší straně. Ať už se to stane z jakéhokoliv důvodu, vždy se dotyčný, který záchod použil naposledy, cítí provinile a někdy i trapně. Naštěstí existují triky, jež vás z této situace dostanou.

Ucpání lze předcházet

Jestliže si dojdete na toaletu v nákupním centru nebo u někoho na návštěvě, bohužel nikdy nevíte, jak se k záchodu chovali lidé před vámi. Faktem ale zůstává, že člověk ucpání toalety může lehce předejít, jen musí vědět, jak na to. Každý by si měl zapamatovat, že do toalety nepatří žádný jiný odpad než pouze toaletní papír.

Většina lidí si myslí, že když je na obalu napsáno, že ho mohou vyhodit do toalety, že odpad neucpe. Opak je ale pravdou, a je proto velmi nutné, abyste do toalety nevyhazovali žádné hygienické potřeby, vlasy nebo zbytky z kuchyně. Častým důvodem, proč se toaleta ucpe, jsou také splachovací ruličky od toaletního papíru nebo vlhčené ubrousky.

Když se toaleta ucpe

Ať už jste kdekoliv, ale ucpala se toaleta, můžete si poradit i bez gumového zvonu. Nejprve vypněte přívod vody do toalety a poté naplňte kbelík horkou (ne vařící) vodou. Tu následně vylijte do záchodu a po chvilce uvidíte, jak se záchod hezky uvolňuje. Horká voda dokáže odstranit i mastnotu, která někdy ucpání toalety také způsobuje.

Fotografie: Depositphotos

Když samotná voda nepomůže

I když uděláte vše podle tohoto návodu, může se vám stát, že tento trik nebude fungovat. V takovém případě se vám vyplatí přidat do horké vody ještě několik kapek přípravku na mytí nádobí nebo šamponu. Tyto prostředky dokážou toaletu i odmastit a ucpaný záchod povolit. Jestliže by vám nepomohl ani jeden z výše zmíněných triků a už si nebudete vědět rady, běžte se podívat po gumovém zvonu, který by měl jistě pomoci.

Zdroj: Cnet