Jak může otec zkazit své dceři život aneb manželství peklem

Fotografie: Getty Images

Smutnou skutečností je, že více než polovina manželství končí rozvodem. Obvykle je důvodem vzájemné odcizení partnerů, nemusí tomu tak být ale vždycky. A o tom vypráví tento příběh. Žena zažila manželství, které by jí nepřál ani nejhorší nepřítel. Na vině toho všeho byl, jak se později ukázala, otec této ženy. A právě toto je ta nejhorší část příběhu.

Dva přátelé

Na začátku stojí dva přátelé. Otec hlavní hrdinky a jeho nejlepší kamarád András. Tito dva společně založili podnik. Jak už to tak ale bývá, nepohodli se v zásadních věcech a po čase podnikání i přátelství skončilo.

Zatímco otec měl problémy najít si novou práci a měsíc od měsíce bylo složitější vycházet s penězi, Andrásovi se dařilo dobře. Po zhruba deseti letech se oba přátelé znovu sešli a usmířili se.

Rodina Horváthova

András Horváth měl syna jménem Gábor. Ten byl přibližně ve stejném věku jako hlavní hrdinka tohoto příběhu. Po usmíření obou otců se tito mladí lidé společně setkali. Nejprve se spolu skamarádili.

Postupně, jak se spolu začali vídat čím dál více, se z přátelství vyvinul mnohem hlubší vztah. A tak se stalo, žena zatoužila po dítěti. Gábor o tom nechtěl ani slyšet. O dítě nestál. Pár se rozešel – žena hledala útočiště u svých rodičů.

Gábor se vrátil

K překvapení všech se ale Gábor za čtyři dny objevil u dveří své někdejší milenky. Žádal ji o odpuštění a ještě o něco víc: v ruce měl snubní prsten a přišel s nabídkou k sňatku.

Hrdinka tohoto příběhu byla skutečně nadšená a ráda svému milenci odpustila. Za nějakou dobu se konala svatba. Novomanželka znovu otěhotněla a byla velice šťastná. Bohužel však nyní potratila.

Manželství se stalo peklem

Avšak oporu ve svém muži ani v tomto těžkém čase nenašla. Manžel se jí vyhýbal, a když už byl doma, nechtěl s ní strávit noc. Jako zázrakem ale žena opět otěhotněla. S nadšením tuto novinu utíkala říct svému bratrovi. Ten jí však řekl, ať se dítěte zbaví. Žena byla ve velkém šoku, ale vyzvídala dál. A bratr jí řekl, proč má takový názor:

  • Za nešťastné manželství může právě její otec.
  • Gábor se neoženil z lásky, ale právě kvůli otci.

Otec Gábora vydíral

Celá ta léta frustrace byla způsobena tím, že ženin otec Gábora vydíral. Věděl o jeho daňových únicích a pohrozil mu, že jestli si jeho dceru nevezme, nahlásí ho na policii.