Jak po čtyřicítce nevypadat jako babička: 6 pravidel, díky kterým budete vypadat jako mladice

Fotografie: Depositphotos

Zatímco naše babičky po čtyřicítce často už opravdu působily jako babičky, v dnešní době se na mladistvý vzhled klade velký důraz a mnohé ženy si ho dokážou udržet ještě dlouho i bez plastik.

Určitě jste si všimli, že ne všechny ženy stárnou stejně. Vrásky přibývají všem, jenže se zdá, že některé ženy je umí nějak lépe nosit. Vypadají upraveně, elegantně, přestože na sobě nemají tunu make-upu a deset plastických operací. Jak to dělají? Je to genetická záležitost, a tak se musíme smířit s tím, že už to lepší nebude?

Neprahněte po dokonalosti

Vše začíná v hlavě. Pokud se žena cítí spokojená ve vytahaných teplácích, pravděpodobně ani nebude pátrat po tom, jak vypadat lépe. Takových žen je však málo. Většina je sama se sebou nespokojená a jak roky přibývají, může se tento pocit ještě zhoršovat. Je tedy dobré se zbavit myšlenek na dokonalost a začít dělat změny, které jsou pro vás rychle dosažitelné. Dělejte je s lehkostí a radostí, jen tak může člověk zůstat dlouhodobě motivovaný.

Pohyb dělá hezká těla

A zase ten pohyb. Pokud se mu ještě pravidelně nevěnujete, je čas začít. Nejenže každé shozené kilo vám udělá radost, ale bude vás i motivovat do dalšího pohybu a hlavně se začnete cítit dobře. A když se budete cítit dobře, budete i dobře vypadat. Pohyb vás ochrání před řadou nemocí a ve stáří se vám protažené tělo bude také lépe rozhýbávat. Vyberte si takovou aktivitu, jež vás bude bavit. Přemlouvat se do běhání, které nesnášíte, vám dlouho nevydrží.

Fotografie: Freepik

Jaké barvy vám sluší

Pokud to ještě nevíte, zjistěte, jaký je typ vaší pleti. Jarní, letní, podzimní, zimní, každému sluší jiné barvy. Pořiďte si barevný vzorník pro váš typ pleti a tyto barvy ponechte v šatníku. Pokud máte oblíbenou barvu, která vašemu typu nesedí, nechte si ji jen na spodní části oblečení. Hlavně oblečení u obličeje, tuniky, topy a šátky by měly barevně ladit s vaším typem. Jinak se zbytečně připravujete o jednoduchou taktiku, jak vypadat okamžitě lépe.

Pravidlo pro šperky

Jestli milujete černou barvu, můžete ji v šatníku ponechat, ale vždy si vezměte jen vršek nebo spodek. Nikdy nechoďte celá v černém. U krku pak černou barvu zjemněte pestřejším šátkem, náhrdelníkem nebo hlubším výstřihem. Nosíte-li šperky, vyhýbejte se sadám, obzvlášť jsou-li vaše šperky výrazné. Sada náušnic a náhrdelníku působí jako pro babičku.

Investujte do účesu

Účes je věc, za kterou si trochu připlatíte, ale je to rychlá změna bez námahy. A dokáže udělat úplné divy. Zapomeňte na mastné vlasy smotané do drdolu. Je to sice pohodlné, ale ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. A vůbec to neznamená, že musíte mít bohatou hřívu. I řidší a méně kvalitní vlasy se dají upravit tak, abyste vypadaly o deset let mladší. Pokud nevíte, co by vám slušelo, zkuste si nechat poradit odborníkem, nebo se inspirujte na internetu.

Fotografie: Freepik

Vyberte si brýle, které vám sednou

Další věc, jež může výrazně ovlivnit váš vzhled a celkový výraz, jsou brýle. Zkuste tedy znovu zhodnotit, zda typ brýlí, které nosíte, vám opravdu padne. Barva a tvar obrouček mohou zvýraznit, ale také potlačit přednosti vašeho obličeje. Ve špatně zvolených brýlích můžete působit přísně či naštvaně nebo vás mohou dělat mnohem starší, než ve skutečnosti jste.

Zdroj: BestLife