Dosud neznámý triky na posílení kořenů orchidejí. Vaše rostliny porostou jako nikdy předtím

Fotografie: Depositphotos

Kupované orchideje občas mají poškozené či shnilé kořeny. Je tedy velmi důležité, abyste se je v takovém případě pokusili opět uzdravit.

Pokud často nakupujete orchideje, určitě víte, že některé z jejich kořenů mohou být shnilé či poškozené. Ačkoliv se může zdát, že je květina i přesto zdravá, je mnohem větší šance, že pokud se jí pokusíte „resuscitovat“, vydrží vám déle. Stačí však použít tento jednoduchý trik a vaše orchideje budou opět zdravé. Nemusíte se obávat, rozhodně si neuděláte díru do peněženky.

Jak vyléčit orchideje

Pokud jste se již setkali se situací, že kupovaná orchidej měla shnilé či poškozené kořeny, určitě víte, že je nutné začít ihned jednat. Naštěstí však existuje řešení, díky kterému si můžete poradit i vy sami doma. Jde totiž pouze o výměnu materiálu, možná vás překvapí jakého. Je to právě pěnový polystyren, který dokáže vyléčit vaše orchideje, takže pokud si rádi berete jídlo s sebou, už víte, jak využít jednorázové nádoby.

Pokud tedy seženete některou z jednorázových nádob na potraviny či hotová jídla, jednoduše ji nastříhejte na malé kousíčky. Poté vezměte orchidej a ostříhejte veškeré shnilé či poškozené části kořenů a dejte ji do průhledné vázy. Nyní do vázy nasypte kousky polystyrenu tak, aby pokrývaly všechny kořeny. Vázu poté naplňte vodou, kterou nechte následujících třicet minut, aby se vstřebala. Po uplynutí doby slijte většinu vody, aby ve váze zůstalo jen trošku na dně.

Fotografie: Freepik

Proces zopakujte

Až se ponechané množství vody ve váze odpaří, proces opakujte (naplňte vázu vodou a po třiceti minutách ji opět slijte tak, aby zůstalo trošku na dně). Vzhledem k tomu, že polystyren absorbuje vodu pomalu, udržuje rostlinu neustále vlhkou, čímž podpoříte její růst. Aby však rostlina pokaždé získala požadované světlo, je třeba použít průhlednou vázu.

Fotografie: Pixabay

Pokud se rozhodnete orchideje stříhat, je tady další trik, který by vám mohl pomoci. Aby totiž stopka nevysychala, je dobré pokrýt ji po odloučení obyčejnou skořicí. Ta ji totiž udrží čerstvou a zabrání jakémukoliv nebezpečí. Po dvou měsících by vaše orchideje měly být za pomoci těchto postupů krásné a zdravé a budete je moci přesadit zpět do obvyklé půdy.

Zdroj: GardeningKnowHow