Oblékání žen po padesátce není nic jednoduchého. V šatně by neměly chybět volné sukně ani košile

Fotografie: Depositphotos

Nedělejte si hlavu s pravidly a oblékejte se především tak, abyste se cítily dobře. Tato jednoduchá módní pravidla vám však pomohou vypadat opravdu atraktivně.

Málokterá žena se po padesátce může chlubit dokonalou postavou. To však neznamená, že se má schovávat do vytahaného pytlovitého oblečení. Zařaďte do svého šatníku tyto tři kousky, které možná často nenosíte. Dokážou totiž potlačit nedostatky a naopak zvýraznit přednosti vaší postavy. Navíc působí velmi elegantně, mladistvě a určitě se v nich nebudete cítit, jako že patříte do starého železa.

Zamilujte se znovu do šatů

Přestože mnoho žen si zvyklo spíše na nošení kalhot, protože se zdají být pohodlnější, šaty by ve vašem šatníku rozhodně neměly chybět. Nemusíte se jim vyhýbat ani pokud máte kila navíc. Dobře zvolený střih totiž dokáže ubrat kila a zdůraznit ženské přednosti. Zvolit můžete psaníčkové nebo zavinovací šaty. Ty dokážou nejlépe skrýt nedokonalosti. Délka by měla být po kolena nebo těsně pod kolena.

Pokud je vaší problematickou partií bříško, pak volte šaty, které mají výstřih do V a jsou převázané pod prsy. Volnější sukně tak skryje větší bříško. Jestliže máte naopak spíše větší boky a zadek, přilákejte pozornost na horní díl šatů. Nebojte se výstřihu a výraznějších šperků. Nezapomeňte si také vzít úzký pásek, který zvýrazní váš pas.

Trička vyměňte za košile

Upnutá trička a topy, které mají navíc nápisy, už mohou na ženách po padesátce působit trochu infantilně. Navíc moc nepomáhají se zakrýváním nedokonalostí. Zato košile můžete volit v různých barvách i vzorech. Vyhýbejte se však černé, a pokud zvolíte vzorovanou košili, už si k ní vezměte pouze jednobarevné kalhoty nebo sukni. Zkuste si ke svým oblíbeným džínům obléci místo trička košili s výstřihem do V. Vezměte si pohodlné světlé tenisky a uvidíte ten rozdíl.

žena ve žlutých šatech
Fotografie: Freepik

Když si dlouhé rukávy vyhrnete k loktům budete vypadat mladistvě, stylově, ale zároveň i úměrně svému věku. Pokud byste chtěly ještě elegantnější outfit, nebojte se vzít si ke klasickým kalhotám a košili i lodičky nebo jiné boty na vysokém podpatku. Barvami, kterými nic nezkazíte, je bílá, tmavě modrá a modrá. Tyto tři barvy působí na košilích nejvznešeněji a umí svou nositelku opravdu omladit.

Dobře padnoucí kalhoty

Pokud nemáte opravdu dokonalou postavu, vyhýbejte se kalhotám s volnými nohavicemi. Naopak zvolte přiléhavější kalhoty rovného střihu, případně dole mírně zúžené. Máte-li zadek jako problematickou partii, zvolte kalhoty s volnějším střihem v této části a se šikmými bočními kapsami. Pokud jste milovnicí džínů, určitě se jich nezbavujte. Jen se ujistěte, že vám dobře padnou. Nejvhodnější jsou ty s vysokým pasem a rovnými nohavicemi.

Zdroj: Quiosque