Už žádné nevzhledné vrásky. Naučte se oddálit stárnutí pleti a omlaďte svůj vzhled až o několik let

Fotografie: Depositphotos

Zbavit se nevzhledných vrásek na čele není žádná věda. Postačí vám k tomu tyto tři osvědčené triky, které zvládnete z pohodlí svého domova.

Stárnutí pleti je přirozený jev, který trápí drtivou většinu žen po celém světě. Naštěstí pro nás ho lze však v určitém měřítku zpomalit – existují totiž účinné triky, jež dokážou vrásky, zejména ty čele, velmi efektivně vyhladit, a náš vzhled tak opět vrátit o pár let zpět do minulosti. Níže se tak můžete seznámit s těmi třemi nejlepšími, které jsou nám doposud známy.

Jak vlastně vrásky vznikají?

Vznik vrásek je důsledek mnoha vnějších i vnitřních faktorů, mezi které patří například přílišné vystavování se slunečním paprskům, kouření, stres nebo nedostatek spánku a hydratace. Stejně tak může být na vině i nezdravý životní styl, kdy ze své potravy nezískáváte dostatek minerálních látek podporující tvorbu kolagenu, látky, díky níž je naše pokožka pružná a dokáže se regenerovat. Obecně se ženám tvoří vrásky mezi 25. a 40. rokem, ovšem mohou se objevit i dříve, zejména v závislosti na dědičných dispozicích.

Vyhlazení vrásek

Pokud se vám při mračení vytvoří hluboká rýha na čele, nemusíte ihned šetřit na chirurgické zkrášlující operace – existují mnohem příjemnější metody, za které neutratíte tolik peněz a budou v souladu s přirozeností. Chcete-li tedy oddálit stárnutí, budete se nejprve muset vyzbrojit účinnými olejíčky, zejména olejem z rýžových klíčků a oleji obsahujícími vitamín E. Pomocí nich pak můžete začít provádět krátké masáže kruhovými pohyby po celém čele a spáncích. Tento rituál byste měli provádět pravidelně ráno i večer.

Snížení tvorby vrásek

Nyní přichází řada na to, abyste tvorbu vrásek zastavili. Připravte si 40 gramů hydratačního krému dle vlastního výběru, 4 kapsle hydrolyzovaného kolagenu a 3 kapsle vitamínu E. Vše následně vložte do misky a míchejte, dokud nevznikne hladká jednolitá hmota. Tu pro dosažení nejlepších výsledku používejte jako noční krém, přičemž nanášet ji můžete opět krouživým masážními pohyby. Tento zvyk si osvojte po dobu třiceti dní a poté si dejte pauzu.

Fotografie: Unsplash

Vyplnění vrásek

Nakonec zbývá už zbylé vrásky opět vyplnit, aby byly co nejméně výrazné. K tomu vám postačí pouze jedna věc – malý kousek chirurgické pásky. Ten umístěte tak, aby vaše čelo bylo co nejvíce natažené. Lepicí pásku používejte nejlépe navečer, přičemž ji pro dosažení nejlepších výsledků můžete nechat pracovat celou noc. Ráno ji poté jednoduše sejměte a vypijte dostatek vody, abyste se mohli co nejdříve hydratovat. Tento rituál je vhodné provádět nejméně třikrát týdně.

Zdroj: Healthline