Jak si zajistit dlouhodobý partnerský vztah s mužem. Toxický a nezdravý vztah může bohužel potkat i vás

Fotografie: Unsplash

V dnešní době není ojedinělým jevem, že jsou naše partnerské vztahy spíše krátkodobé než aby měly dlouhé trvání. Zeptali jsme se proto žen, jaké jsou jejich rady pro šťastné a trvající partnerství.

Problém krátkodobých vztahů není v poslední době ničím ojedinělý. Mnoho žen přemýšlí, jaké jsou triky na to, aby s nimi muž vydržel v dlouhodobém a vážném svazku. Důvody, proč vztah nevydrží, jsou pokaždé jiné, ale existuje pár univerzálních rad pro harmoničtější vztah. Pokud se tedy vyhneme nejčastějším chybám, které ženy ve vztahu k mužům dělají, můžeme tak podpořit délku jeho trvání. Jaké chyby to jsou?

Nevěřte přeměně muže k obrazu svému

Velmi častou chybou a omylem na začátku vztahu je, že si žena myslí, že muže postupem času změní. Mnoho jeho chyb tedy přehlíží s tím, že časem si je opraví podle svých požadavků. Není tomu tak. Muži se kvůli ženě málokdy změní a nejvíce naivní je věřit, že k této změně dojde po svatbě. Pokud na Vašem partnerovi tedy pozorujete chyby, které Vám ve Vašem partnerském soužití vadí, budete si na ně muset zvyknout, nebo se poohlédnout po partnerovi jiném.

Fotografie: Unsplash

Pokusy o převýchovu jiného dospělého člověka jsou velmi naivní. Nesněme tedy o tom, jaký by náš partner mohl jednou být, ale podívejme se na to, jaký je teď. Je více než pravděpodobné, že místo toho, aby odezněly, tak chyby, které nám na partnerovi teď vadí, se budou postupem času stupňovat. Pokud tedy nejste ochotni partnera přijmout, respektovat a milovat takového, jaký je, vztah s tímto mužem rovnou vzdejte. Muži totiž nejsou rádi ve vztahu, kde je někdo neustále kritizuje nebo jim radí.

Mějte vlastní život

Důležitou roli v každém vztahu hraje důvěra. Najdou se páry, kde si partneři navzájem kontrolují svoje telefony nebo sociální sítě. Tato kontrola ale musí být oboustranná a na základě vzájemné dohody. Pokud totiž budete svého partnera neustále kontrolovat a podezírat, jistě mu to nebude dlouhodobě vyhovat a ze vztahu s Vámi raději odejde. Pokud svému partnerovi nevěříte, položte si sami sobě otázku, proč s ním jste? Stojí Vám za to být s člověkem, o kterém takto pohybujete?

Fotografie: Unsplash

Mnoho partnerských vztahů dokáže zničit také přehnaná závislost. Pokud máte všechny aktivity a přátelé společné a nejste schopni si najít výplň volného času samostatně, bez partnera, Váš vztah nemůže z dlouhodobého hlediska zůstat funkční. Partnerství není o tom, že budete k sobě neustále připoutáni, ale ani o tom, že budete druhému poslušně sloužit, jak on si přeje. Mějte svůj vlastní život, přátele a koníčky. Jedině tak si Vás partner bude moci vážit a budete pro něj rovnocenným životním parťákem.

Zdroj: VeryWellMind