Jak správně nalíčit rty?

Líčením jistě tráví každá žena nebo dívka dlouhé hodiny, a to za jediným účelem – vypadat dokonale. Ačkoliv se to může zdát jako skutečně velmi jednoduchá a snadná činnost, opak je mnohdy pravdou. Důležité je se zaměřit nejenom na celkový vzhled obličeje, ale také na oči a hlavně rty. Ty totiž dokážou přitáhnout největší pozornost. Ale pouze v případě, že jsou nalíčené opravdu dokonale.

Základem jsou dokonale hladké rty

Aby skutečně vypadaly tak, jak si přejeme, je nezbytné, aby byly dostatečně vyživené a měli ten správný tvar. Ideální je tedy používat vyživující balzámy, popřípadě rty každý den jemně promasírovat. I to je součástí procesu, kdy následně konečně můžeme nanést rtěnku. Pro dokonalé zvýraznění se hodí především rtěnka tmavších odstínů, ideálně těch červených. Ostatně tato barva je tou nejoblíbenější, a tak ji lze zakoupit v desítkách různých odstínů.

Začneme rtěnkou

To první, co na rty nanášíme jako první, je rtěnka. Rty by měly být v první řadě suché, aby daný odstín perfektně držel. Začínáme od středu rtů, a to až k samotným koutkům. Jakmile je hotovo, je třeba rtěnku, tedy naše ústa obtisknout do papírového kapesníku, a následně je nechat pootevřené, aby rtěnka dokonale uschla.  Přesto, že tímto krokem většina žen končí, rozhodně to není správně.

Nezapomeňte použít konturu

Nezbytnou součástí líčení rtů by totiž měla být i tužka na rty, ideálně béžové barvy. Tou bychom měli obtáhnout samotné linie našich rtů, jelikož tímto způsobem vytvoříme jasnou hranici, a tak nejenom že svá ústa lehce zvýrazníme, ale zároveň zamezíme tomu, aby se případné červená barva rozlévala dále. Takto bude přesně držet požadovanou linii. To by měl být úplně poslední krok. Jakmile máme hotovo můžeme zkontrolovat pohledem do  zrcadla. V případě, že chceme zajistit stálost barvy, je vhodné rty zaprášit pudrem přes jednu vrstvu papírového kapesníku. Tím se dostane na rty skutečně jen ten nejjemnější poprašek a ne velký nános.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net