Působivé nanášení rtěnky je skutečné umění. Důležitá je hydratace i konturovací tužka

Fotografie: borosjuli / Creative Commons / Attribution 2.0

Základem dokonale nalíčených rtů je jejich každodenní hydratace. Suché a popraskané rty nikdy nebudou po nanesení rtěnky vypadat dokonale.

Rty jsou citlivou oblastí obličeje a obzvlášť v zimním období mohou trpět. Pravidelná péče je tak základem k tomu, aby vaše rty vypadaly zdravě a nanesená rtěnka nezvýrazňovala prasklinky. S přibývajícím věkem se kvalita pokožky rtů také zhoršuje a přirozené zbarvení rtů se obzvlášť v koutcích začne „rozpíjet“. Starší ženy tak tento fakt musí při líčení také zohlednit, aby rty vypadaly perfektně nalíčené.

A zase ta hydratace

Nejen pokožka, ale i rty potřebují pravidelnou hydrataci. Proto na ně během péče o obličej nezapomínejte a každý den používejte výživný balzám. Jednou týdně pak aplikujte na rty jemný peeling, který odstraní odumřelé buňky a pokožka rtů bude mnohem hladší. Pokud máte rty extrémně vysušené, naneste na ně med, jenž dokáže dát poškozené rty velmi rychle do pořádku.

Vyhoďte lesk i rtěnky s matnou texturou

Zvláště zralé ženy by se měly vyhýbat příliš lesklým rtěnkám a leskům na rty. Ani tuhé matné rtěnky nejsou ideální volbou, protože mají tendenci rty vysušovat a zvýrazňovat vrásky. Sáhněte tedy po rtěnce se saténovou strukturou, ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta dodá rtům hydrataci a dobře se nanáší. Vyhněte se příliš tmavým odstínům a fialové. Naopak svěží červenou barvu si můžete dopřát i po padesátce.

Správné použití konturovací tužky

Ta může výrazně pomoci obzvlášť v případě, že se přirozená kontura rtů začíná ztrácet. Pomůže však i ženám s užšími rty a opticky je zvětší. Je ovšem potřeba zvolit konturovací tužku v barvě rtěnky nebo světlejší. Časy, kdy byla v módě kombinace tmavší konturovací tužky se světlejší rtěnkou, už jsou naštěstí pryč. Konturovací tužkou zvýrazněte především srdíčko a linku spodního rtu. Pozor si dávejte v oblasti koutků, abyste nepřetáhli příliš do strany a nepůsobily jako klaun.

nanášení balzámu na rty
Fotografie: Freepik

Nanášení rtěnky

Rtěnku nanášejte štětečkem od středu do stran. Pak ji trochu rozetřete prstem. Aby na rtech vydržela déle, naneste na ni jemnou vrstvu pudru. Proces můžete i zopakovat a nanést ještě jednu vrstvu rtěnky a znovu ji zafixovat pudrem. Pokud se vám odstín rtěnky zdá příliš sytý, opatrně obtiskněte rty do papírového kapesníku. Jestliže se vám podaří přetáhnout, použijte vatové tyčinky a přetáhnutou rtěnku opatrně odstraňte.

Tipy pro větší objem

Nad horní ret naneste rozjasňovač, který rty opticky zvětší. Rty se také opticky zvětší, když do jejich středu použijete trochu světlejší odstín rtěnky a do středu můžete nanést také trochu lesku. Pokud chcete okouzlovat především svými rty, pak uberte na očním make-upu. Čím tmavší barva, tím menší budou rty, proto volte spíše světlejší odstíny.

Zdroj: Newsmag