Jak v zimě nezmrznout a přitom být atraktivní

A je to tu zase – mrazy, plískanice, sníh a následně břečka. Jako každý rok, nemine nás zima ani letos. S ní i každodenní ranní dilema „Co si mám obléct?“.

Základem zimního outfitu je vrstvení. Nemusíte se vzdát své oblíbené košile, sukně, ani šatů. Stačí je jen vhodně doplnit dalšími kousky z vašeho šatníku tak, abyste neprochladla, a zároveň se zbytečně nepotila. Není potřeba, abyste střídala jen dvoje kalhoty a čtyři svetry. Jak na to? Čtěte dál…

Dejte šanci šatům

Pokud jste zvyklá nosit šaty od jara do podzimu, nenechávejte je ve skříni ani v zimě. Ideální pro toto období jsou šaty pletené. Pod ně si můžete obléknout triko s dlouhým rukávem, které bude barevně ladit s barvou šatů. Nožky schovejte do teplejších punčocháčů. Ty se dnes vyrábí ve všemožných barvách a vzorech. Neměly by být ve stejném odstínu jako šaty. K barevným šatům zvolte spíše neutrální punčochy, například šedé, hnědé, nebo černé. Pokud preferujete spíše silonky, doplňte je podkolenkami. Další možností jsou poslední dobou tolik oblíbené legíny. Ideální obutí k šatům jsou určitě zateplené kozačky pod kolena. Co se týče sukní je návod obdobný, jen musíte barevně sladit i halenku nebo svetřík.

Košile také nejsou pasé

Pokud vaše zaměstnání vyžaduje nošení společenského oblečení, nemusíte si zoufat. Pod košili si můžete obléci dlouhé tílko, které schováte do kalhot. Tím si zajistíte bedra v teple. Přes košili přehoďte svetřík nebo vestu a budete v teple i elegantní.

Nejlepší přítel v zimě? Šála

Bez čeho se však v zimě neobejdete, je šála, pořádná huňatá a teploučká. Můžete se do ní v chumelenici zachumlat a budete si připadat jako v teple své peřinky. Dnes v obchodech naleznete spoustu druhů a barev, ze kterých můžete vybírat. Šála nebo šátek je třešinkou na dortu, kterou jen dozdobíte svůj outfit. Dají se různě uvazovat podle příležitosti, nebo si můžete pořídit takzvaný „tunel“. To je šála, která je dutá, takže ji stačí pouze jednou dvakrát obtočit kolem hlavy a máte vystaráno. Šálu je vhodné doplnit i rukavičkami ve stejné barvě.

Nohy v teple

Můžete být krásně oblečená, ale pokud vám bude zima od noh, nebudete se cítit příjemně. Jak říkaly už naše babičky, nohy v teple jsou základ. Proto volte své obutí uváženě. Ideální jsou vysoké podrážky nebo kramfleky a kožešina uvnitř bot. Uváženě volte i výšku podpatků. Vysoké jehly si nechte raději na jaro, kdy bude menší riziko různých zlomenin a jiných nehod.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net