Jak se připravit na večírek a vyhnout se trapasu

Příprava na večírek může být na jednu stranu zábava, ale rovněž si můžeme zadělat na jeden velký stres. Zvlášť nemáme-li předem vůbec nic přichystáno a činíme vše na poslední chvíli. Od úpravy vlasů, nehtů, přes vhodné oblečení.

Právě nevhodná volba oblečení může přivodit značně nepříjemné okamžiky, zatímco vy se budete cítit skvěle, okolí se na úkor vaší špatné volby bude dobře bavit. Zkuste si představit, že jste na akci, kde jsou všichni ve společenských šatech a oblecích a vy přijdete v riflích a košili. Ovšem situace může být i přesně opačná. Všichni mají na sobě neformální a pohodlné oblečení a vy v perfektním obleku. Místo zábavy budete působit jako pěst na oko a o nějaké uvolněné zábavě nemůže být řeč.

Vyberte si předem vhodné oblečení

Vždy než vyrazíte na večírek, zjistěte, jaký kodex oblečení předepisuje. Nevyčnívejte z davu, naopak se pokuste splynout s ostatními. Instrukce, co si obléci, najdete většinou na pozvánce, kde se uvádí i styl: formal dress (tmavý oblek), casual (neformální oděv), smart casual (neformální, ale moderní oděv), festive casual (neformální, leč slavnostní oděv), black tie (smoking). Sledujte tedy pozvánku a budete vědět, jaké oblečení zvolit. Téměř každá žena má ve své skříni šaty na různé příležitosti.

Pokud budete zrovna tento typ oblečení postrádat, budete mít dostatek času si je opatřit. Místo šatů jsou skvělou volbou i dámské společenské halenky a sukně. Dají se libovolně kombinovat a jsou moderním i univerzálním kouskem oblečení. Halenky do tvého šatníku rozhodně patří. Kombinovat se dají se sakem, vestou, svetrem či kardiganem. To už záleží na typu večírku.

Účes na večírek

Stejně jako je tomu u oblečení, vyžadují správný styl účesu i vaše vlasy. Každá žena chce na večírku zaujmout a líbit se. Ne vždy je však tolik času, aby se dal do puntíku doladit outfit, make-up, nehty a účes. Záchranou mohou být rafinované, ale především snadné účesy v podobě drdolů. Pak už jen zbývá doladit vlasovými dekoracemi, opět dle stylu večírku.

Perfektní nehty za 5 minut

Díky gel lakům, můžete mít skvěle vypadající nehty už za 5 minut. Některé gel laky nevyžadují ani tvrdnutí pod UV lampou. Vytvrdí se na vzduchu do dvou minutek. Aplikujte gel lak na nehty a počkejte dvě minuty, poté naneste ještě vrstvu a opět vyčkejte dvě minuty a hotovo. Záleží jen na vaší ochotě si s nehty vyhrát. Máte-li dost času a chuť na experimenty, pak volte klidně gel laky s UV lampou. Druhá varianta vám sice zabere více času, ale zato vydrží až třikrát tak déle, než nehet projeví nějaké známky opotřebení.

Obrázek: pixabay.com