Jak vybrat zásnubní prstýnky

Zásnuby a svatba patří k nejkrásnějším momentům v životě každého člověka. Není tomu tak jen u nás žen, ale i u mužů. Ti ale pochopitelně mají slupku drsňáků a často to na sobě nechtějí nechat znát. K zásnubám a ke svatbě samotné patří zásnubní prstýnky. Právě ony totiž hrají při svatebním obřadu jednu z hlavních a nezapomenutelných rolí. Vybrat tyto prstýnky nemusí být zrovna nejjednodušší, jelikož oba svatebčané mají logicky odlišný vkus a může se stát, že se nemohou shodnout. Jak tedy na výběr zásnubních prstýnků?

Vybírání bez hádek

Zásnubní prstýnek je pro většinu z nás velmi důležitý, jelikož se jedná o cennost, kterou si necháváme celý život. I proto musíme vybírat maximálně obezřetně. Rozhodně není vhodné kupovat si zásnubní prstýnky přes internet v některém z eshopů. Výběr je v mnohých sice několikanásobně pestřejší, než je tomu u klasických kamenných prodejen, nicméně pokud si prstýnek na počátku neosaháte, pak může při převzetí zásilky vypadat jinak a vám zbudou pouze oči pro pláč. Důležitá je mimo jiné i velikost, kterou přes obrazovku nezjistíte tak přesně.

Nakupujte u kvalitních prodejců

Mnozí lidé se zhlédnou v levných cenách prodejců někde na ulici. Uvědomte si, že nízká cena je daná pouze tím, že se jedná o nekvalitní zboží nakoupené někde za úplné minimum a prodávat se solidní marží. Někteří lidé sice vycházejí z toho, že nemají prstýnky navěky, ale po čase si je vymění, nicméně i tak je škoda za nevalnou kvalitu vyhazovat peníze doslova oknem.

Jaké trendy dnes letí?

V minulosti byly zásnubní prstýnky materiálově spjaté pouze se zlatem nebo stříbrem. Dnes je tomu úplně jinak a vybrat si prsten mohou zájemci z mnoha zajímavých materiálů. Nejmodernější je v současnosti chirurgická ocel a také bílé zlato. Oba materiály jsou luxusní a nabízejí neskutečnou tvarovou variabilitu. Moderní jsou dnes ale poměrně jednoduché prstýnky třeba i s monogramem a datem svatby.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici Photography/FreeDigitalPhotos.net