Pravda o ručně vyrobeném dárku vyšla najevo až po dvou letech. Žena neměla tušení, co se v něm skrývá

Fotografie: Freepik

Věnovat svým blízkým dárky je vždy radostí, ale vybrat ten nejlepší možný dárek není vždy snadné. Krásný a zcela výjimečný ale můžete vytvořit i vlastníma rukama. Přesně tak jako hrdina našeho příběhu, který své milované vyrobil přívěsek na řetízek. Jaké v sobě skrýval tajemství však dotyčná zjistila až po dvou letech.

Začalo to kreativním nápadem

Příběh je o australském páru, Terrym a Anně. Ti spolu byli už rok a chtěli oslavit své první výročí. Terry si dlouho lámal hlavu nad tím, jaký dárek by Anně udělal radost a zároveň by byl symbolem jejich lásky. Pak ho konečně napadla zajímavá myšlenka. Chtěl pro ni vyrobit přívěsek. Část dárku koupil v obchodě, část vyrobil vlastníma rukama. Nebylo to snadné a stálo ho to hodně úsilí. Navzdory všemu uspěl a podařilo se mu vyrobit přívěsek ze dřeva tasmánského dubu, které je vysoce kvalitní a má hedvábně lesklou texturu. Už zbývalo jen dojít do obchodu koupit řetízek, na který přívěsek pověsí.

Slavnostní večeře

Jaké plány měli na tento významný den? Rozhodli se pro slavnostní večeři. Byla to skvělá příležitost obdarovat ji darem, nad kterým tak tvrdě pracoval. Na druhou stranu měl pochybnosti, jestli se Anně jeho dárek bude líbit. Když vytahoval přívěsek z kapsy, třásly se mu ruce. Annina reakce ho však uklidnila. Přívěsek si doslova zamilovala. Není divu, byl opravdu okouzlující! Navíc ocenila, že si Terry našel čas a energii, aby ho pro ni vytvořil. Anna si přívěsek okamžitě nasadila a od té doby jej prakticky nikdy nesundala. A i když jej neustále nosila, nevěděla, že se jedná o přívěsek s tajemstvím…

Neustálý strach

Anna přívěsek velmi milovala a chlubila se s ním rodině i všem svým přátelům. Kdo by si mohl pomyslet, že mladý muž do svého daru něco schoval? Jeho plán fungoval, ale bylo jen otázkou času, kdy bude tajemství odhaleno a jeho milovaná se o všem dozví dříve, než by chtěl. Všechno by bylo v pořádku, kdyby jí přívěsek zůstal na krku. Problém by však mohl nastat, kdyby ho někdo stiskl trochu pevněji. Ulevilo se mu, když si všichni na Annin přívěsek zvykli a nikdo ho nechtěl blíže zkoumat.

První velký výlet

Mladý pár byl šťastně zamilovaný a rozhodli se pro společnou dovolenou. Oba rádi cestovali a toto měla být jejich první společná cesta. Jediným problémem bylo, že se Anna bála létání. Naštěstí má Austrálie mnoho zajímavých míst, dostupných autobusem. Nechtěli zůstat na jednom místě, plánovali navštívit co nejvíce míst. Byl to skvělý výlet! Oba byli šťastní a mají mnoho příjemných vzpomínek na společně strávené chvíle. Terryho to navíc utvrdilo v názoru, že Anna byla stvořena právě pro něj. Než však podnikl další krok ve vztahu s Annou, musel vyřešit problém s přívěskem…

Čas na další výlet

Terryho neustále sžíral strach a vina nad tajemstvím ukrytým v přívěsku. Už nechtěl déle čekat. Příští rok se dohodli na další dovolené, a to pro něj byla dobrá příležitost prozradit, co přívěsek ukrývá. Tentokrát se však rozhodli pro letecký zájezd do Skotska, což byla jejich vysněná destinace. Jediným problémem bylo, že se Anna musela vyrovnat se svým strachem z létání. Ale po boku svého milovaného to zvládla.

Krušné chvíle na letišti

Jediný, kdo na letišti pociťoval nervozitu, byl Terry. A nebylo to tím, že stejně jako Anna poprvé letěl letadlem. Obával, že pracovníci na bezpečnostní kontrole objeví, co v sobě tajemný přívěsek ukrývá. To by znamenalo konec všem jeho plánům. Naštěstí byla provedena jen rutinní prohlídka zavazadel a žádný zádrhel nenastal. To bylo pro Terryho dobré znamení a už se těšil do Skotska, kde konečně uskuteční svůj plán.

Čekání na správný okamžik

Skotsko je svou nádherou naprosto uchvátilo. Zažívali nejlepší chvíle společného života. Terry cítil, že to je právě ta příležitost, uskutečnit svůj plán. Po dva roky byl v přívěsku skrytý předmět a nikdo o něm nevěděl. Terry ho chtěl z přívěsku vytáhnout, ale to bylo obtížné, protože Anna nosila přívěsek stále na krku. Jak to udělat nenápadně?

Podivná žádost

Terry byl s trpělivostí v koncích. Rozhodl se, že vše provede na jejich výletu do jeskyní. Anna byla v tu chvíli překvapena Terryho nečekanou prosbou, aby si sundala řetízek s přívěskem. Jeho žádosti ale vyhověla. K jejímu velkému překvapení vytáhl Terry kapesní nůž a vrazil ho do přívěsku. To, co z něj zbylo, podal Anně. Ta zuřila! Dělá si srandu? Jak to mohl udělat? Ale najednou si uvědomila, co se děje. Z pod střepů na ni vykukoval zásnubní prstýnek a Terry před ní klečel na kolenou a žádal ji o ruku!

Dobré zprávy nakonec

Když jí bylo všechno jasné, vykřikla radostí a obejmula Terryho. Její odpověď na jeho žádost byla samozřejmě: Ano! Byla velmi překvapená, že si nikdy nevšimla, co její oblíbený přívěsek ukrýval za tajemství. Jejími slovy: „Je to ta nejlepší žádost o ruku, o jaké jsem kdy slyšela a dodnes jsem tou nejšťastnější ženou na planetě!“. A my jsme rádi, že se tito dva mladí lidé našli.

Zdroj: Bedtimez