Jaký vliv má na charakter jednotlivých znamení zvěrokruhu stárnutí. Možná vás čeká nemilé překvapení

Fotografie: Freepik

Charakter jednotlivých znamení se v průběhu let může měnit. Co od jednotlivých znamení očekávat ve stáří? Zjistěte, kdo je rodinný typ a kdo naopak věčný dobrodruh.

Pokud jste narozeni ve stejném znamení jako například Vaše babička, jistě Vás už někdy napadlo, jakto, že se povahově natolik lišíte. Změny, které jsou nyní patrné, za pár let vůbec nepoznáte. Byť se Vám babička může zdát od Vás povahově naprosto odlišná, ,dospějete do stejného stádia, jako je ona. A stejně tak, pokud si s ní promluvíte o jejím mládí, možná zjistíte, že jste si podobné víc než je na první pohled viditelné. Jednotlivá znamení zvěrokruhu se totiž povahově během let, mnohdy velmi výrazně, mění. 

Neustálá potřeba společnosti, ale i touha po stabilní rodině

Beran žije velmi energickým stylem života. Jeho náplní je poznávání nových míst a lidí. Tato touha se věkem nevytrácí a největším trestem by pro ně byl klidný a nudný rodinný život. Býci obětují celý svůj život práci, aby se ve stáří měli dobře a nemuseli se o nic starat. Blíženci jsou závislí na společnosti, věkem se na tomto faktu nic nezmění. Jejich životní uspokojení se nachází v neustálém pořádání akcí, večírků a navazování nových kontaktů. Nejhorší pro ně je, zůstat ve stáří sám. 

Fotografie: Freepik

Rak je velmi citlivé a uzavřené znamení, věk na tom nic nemění. Zakládá si na stabilní a fungující rodině, se kterou ve vyšším věku rád tráví veškerý svůj čas. Narcistická povaha lva se postupem let nemění. Lev i ve stáří touží být neustálým středem pozornosti, chce být obdivován a poslouchán. Postupem let se ale jeho příběhy mohou měnit, protože má velký sklon k vymýšlení a zkrášlování skutečnosti. Panna je velmi úzkostlivá i ve vysokém věku. Je přímo posedlá dokonalostí. 

Životní optimisté, ale i nenapravitelní lenoši

Váhy jsou vůdčí osobnosti a největším trestem je pro ně osamělost. Ve stáří si proto dosyta užívají rodinného kruhu a teplá rodinného krbu. Opakem je Štír, který je velmi aktivní a sportovně založený. Tento jeho koníček mu vydrží až do vysokých let. Střelec je obdařen až neuvěřitelným smyslem pro humor. Na vše nahlíží pozitivně a i v obtížné životní cestě vidí životní dobrodružství. Tento elán je drží až do posledního výdechu. 

Fotografie: Freepik

Kozoroh je během mládí vážným a chladným znamením. Postupem věku u nich ale dochází ke změně, začínají si užívat života a získávají pozitivnější pohled na svět než tomu bylo doposud. Vodnáři jsou jako mladí plní energie, talentu a nápadů. Nic se na tom nemění ani ve stáří, jedná se o znamení, které věkem svůj elán neztrácí. Ryby jsou snílci po celý život. Často se stává, že sní o radikální změně, ale zůstanou jen u těch snů. Málokdy se hrnou do realizace a ve stáří začínají být i líné.

Zdroj: VeryWellMind