Kefír skvěle povzbudí trávení a také vrátí krásu suchým vlasům i pokožce

Fotografie: Freepik

Kefír je klasický kvašený mléčný nápoj, který navrátí zdraví nejen střevům, ale lze jej s úspěchem použít i pro krásu. Skvěle totiž hydratuje vlasy, kterým navrátí bohatost, ale výborně také vyčistí pleť a zvláční pokožku.

Kefír je zdravý kvašený mléčný nápoj obsahující Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, bakterie mléčného kvašení a kvasinky. Právě probiotické složky dokáží vytěsňovat patogeny ve střevech a podle mnohých odborníků pravidelné pití kefíru vede ke zdraví a dokonce dlouhověkosti. Navíc je kefír lehce stravitelný i pro pacienty s laktózovou intolerancí. Kefír je zázrakem pro střeva, ale i pokožku a vlasy. Jak používat kefír na tělo a vlasy?

Fotografie: Freepik

Hydratační maska na obličej

Kefír má skvělé hydratační účinky, vytvořte si proto kefírovou masku. Stačí zamíchat kefír a potřít pokožku na tváři a počkat až se vstřebá. Poté nechte asi 10-15 minut účinkovat a opláchněte vlažnou vodou.

Maska proti kruhům pod očima

Nevyspání a únava si vybírají daň v podobě kruhů pod očima? I zde kefír pomůže, smíchejte 1 lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy a 1 lžičky kefíru, pastou potřete oblast kolem očí, můžete opatrně i oční víčka. Po několika minutách omyjte vlažnou vodou, pokožka bude vypadat svěžeji.

Fotografie: Freepik

Maska na vlasy

Kefírová vlasová kúra pomáhá k lesku a objemu, vlasy budou krásně vyživené. Jednou týdně smíchejte půl hrnku kefíru se dvěma lžícemi olivového oleje, směs dobře promíchejte a naneste na suché vlasy. Nechte působit 30-60 minut, můžete zakrýt ručníkem nebo koupací čepicí a následně opláchněte a umyjte vlasy běžným šamponem.

Peeling na černé tečky

Kterou ženu by netrápily černé tečky na tvářích nebo nose? Pomocí kefírového domácího peelingu se jich snadno zbavíte, stačí smíchat půl hrnku kefíru se lžičkou sody a nanést pomocí krouživých pohybů na tváře, nos a čelo. Poté nechte pár minut působit a omyjte vlažnou vodou, pleť bude jemnější a dokonale vyčištěná.

Zdroj: WebMD