Manželé společně oslavili sté narozeniny. Objevili klíč k dlouhověkosti

Fotografie: Depositphotos

Tento manželský pár je skutečně výjimečný. Společně se dožili životního jubilea a jejich manželství trvá už neskutečných 79 let. Zjistěte, jaké je jejich tajemství.

Málokomu se povede dožít stovky a ještě prožít téměř 80 let v manželském svazku. Není se co divit, že když tito manželé nedávno společně slavili toto významné jubileum, dostali se do hledáčku médií. Redaktorům se svěřili s tajemstvím své dlouhověkosti i spokojeného manželství. Ani jeden ničeho nelituje. Prožili prý nádherný a požehnaný život.

Seznámili se v kostele

Hubert a June Malicotovi žijí již od mládí v Hamiltonu v americkém Ohiu. Oba sem jako mladí přišli za prací a seznámili se při návštěvách místního kostela. Hubert si vzpomíná, jak poprvé uviděl June v kostelní lavici s ostatními dívkami. Tehdy se na něj podívala a usmála se. Brzy se spřátelili a nedlouho poté se z nich stal zamilovaný pár.

Brali se v červnu 1943. Od té doby jsou neustále spolu, s jedinou přestávkou, kdy Hubert sloužil během druhé světové války na základně v Honolulu. June na něj trpělivě čekala a po válce se mohli konečně usadit a založit rodinu. Mají 3 děti, 7 vnoučat a 11 pravnoučat. Co je udrželo pohromadě neuvěřitelných 79 let?

Často spolu mluví a nikdy se nehádají

Kromě toho, že jsou manželé, jsou si také navzájem nejlepšími přáteli. June říká, že se nikdy nehádali. Jistě zažili mnoho vypjatých chvil, ale místo hádek si šel každý raději na chvíli po svém. Sešli se zase, když se vše uklidnilo. Tráví spolu mnoho času a rádi si spolu povídají. Nechodili nikdy moc ven, rádi trávili čas doma s rodinou.

starý manželský pár
Fotografie: Freepik

Když byly děti malé, všichni se na večer sešli u stolu a vyprávěli si zážitky z uplynulého dne. A to se nezměnilo ani teď. Každý večer si Hubert s June sednou ke společné večeři a v televizi sledují nějaký western. Když jdou spát, nikdy se nezapomenou na dobrou noc políbit. Jejich sedmdesátiletá dcera dodává, že každé ráno jsou šťastní, že se zase vidí, a vítají se širokými úsměvy.

Multiplatinová svatba je brzy čeká

Oba se narodili v červenci 1922, a nedávno tak společně slavili velké životní jubileum. To další je čeká letos v červnu, kdy od jejich svatby uplyne neuvěřitelných 80 let. Snad se tedy ve zdraví dožijí i multiplatinové svatby. Zajímavostí je, že je to poslední svatební výročí, které má svůj název. S déle trvajícím manželstvím se už tedy moc nepočítá. Pokud by se manželům podařilo dožít ještě dalších pět let, měl by se najít název i pro 85. výročí. Vzhledem k jejich vitalitě by to totiž nebylo až tak překvapivé.

Zdroj: Sosialnytt