Kuří oko – jak s ním zatočit?

Kuří oko představuje noční můru pro každou ženu a dívku. Na druhou stranu každá z nich si za tento problém může sama, a to hlavně nošením nepohodlných, a nejčastěji malých modelů bot. Místo moralizování a rad, jaké boty tedy nosit, se zaměříme především na rady, jak se kuřích ok zbavit.

Vyrazte do lékárny

První kroky – tedy pokud to vůbec bude možné, by měly směřovat do lékárny. Zde můžete požádat lékárnici o radu, a ta ve všech případech volí osvědčenou a prověřenou možnost. Tím je produkt, kterým jsou speciální náplasti na kuří oka. Ty totiž obsahují jednu důležitou látku, a tou je kyselina salicyová. Ta má na léčbu velmi pozitivní vliv. A mimo těchto náplastí mohou pomoci také náplasti gelové, které však především zamezí bolesti při chůzi.

Babské rady

Pokud lékárna není ve vašem dosahu, zkuste najít cibuli a ocet. Jestliže je máte, je vyhráno. Prvním krokem je nakrájet cibuli ideálně na plátky, a následně na několik hodin namočit do octa. Když ho cibule dostatečně nasákne, můžeme jednotlivá kolečka na kuří oka pokládat, a následně zavázat. Tato možnost je ideální jako noční obklad, kdy kombinace cibule a octa bude pozitivně působit na to, aby se samotný střed kuřího oka odstranil. Nelze však čekat, že to bude během dne. Stejně tak je vhodné danou oblast také důkladně hydratovat, a to pomocí kvalitního krému.

Stejně tak se osvědčila i pasta ze soli a třtinového cukru, popřípadě horká lázeň, s již zmíněnou kyselinou salicyovou. Tento postup se však ideálně kombinuje s tím, že se snažíte aktivně odstranit odumřelou kůži. Na druhou stranu neodborným zákrokem si můžete místo pomoci ještě více ublížit, a tak je vhodné nechat vše raději na těch jednodušších metodách, nebo navštivte pedikérku. Ta může v této oblasti pomoci, a díky jejím zkušenostem to bude určitě také efektivní řešení.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net