Kysané zelí pomáhá řešit zažívací potíže a zároveň posiluje imunitu

Fotografie: Freepik

Stravovací návyky moderního člověka nejsou žádná sláva. Neustále někam pospícháme a nepřemýšlíme nad tím, co vlastně jíme. Nejhorší hrozbou jsou fast foody a sladké, které na nás pokukuje téměř odevšad. Problém není jen to, že jsou taková jídla tučná.

Narušují totiž balanc v těle, jelikož je v nich plno chemikálií. To může vést až k problémům se zažíváním a žaludečními šťávami. Navíc způsobují tloustnutí, únavu a slabost. Nemluvě o cukrovce a depresích.

Kysané zelí

Pokud chcete vybalancovat ekosystém vašeho těla, je důležité jíst ty správné potraviny. Střevní mikroflóra je totiž velmi citlivá věc. To samé platí o zažívacím traktu. Věděli jste, že střevní mikroflóra ovlivňuje

  • mozek
  • hormonální systém
  • nervový systém

Jak vidíte, v sázce jsou důležité věci. Naštěstí pro vás máme jednoduchý návod na to, jak si vše v těle pěkně urovnat. Pomůže vám s tím notoricky známý pokrm-kysané zelí! Připravuje se z nasekaného zelí. To se posolí a nechá fermentovat. Jde o skvělý zdroj probiotik a enzymů. Fermentované jídlo je součástí lidského jídelníčku po staletí a jeho účinky jsou ověřené celými generacemi strávníků.

Historické okénko

Ale kysané zelí je něco mnohem víc než jen tradiční jídlo. Je to opravdový lék. Tak například námořníci v 18.st. ho vždy brali na cesty. To proto, aby si doplnili hladinu vitamínu C. Jeho nedostatek totiž způsoboval chronickou chorobu, na kterou trpělo spoustu námořníků.

Proč se vyplatí kysané zelí jíst?

Trávicímu systémů pomůžete ve vstřebávání živin do těla. Pro maximální účinek jezte nakládané zelí pravidelně. Stačí malá dávka. Tato potravina bohatá na enzymy je zkrátka to nejlepší, co pro své trávicí ústrojí můžete udělat.

Fotografie: Pixabay

V kysaném zelí najdete vitamín B1, B6 a B9. Vitamín C. Dále vitamín K. Přidejte ještě železo, fosfor, hořčík, vápník, draslík a mangan. Nesmíme zapomenout ani na velkou dávku vlákniny a antioxidantů. Je to doslova bomba nabitá živinami.

Pokud kysané zelí budete konzumovat pravidelně, za nedlouho pocítíte ten rozdíl. Opravdu pomáhá zažívacímu systému a díky tomu se budete ve svém těle mnohem lépe a spokojeněji. Dejte si ale pozor na to, jaký produkt kupujete. Ne všechny mají stejné účinky. Nejlepší je proto sehnat domácí, nebo si ho připravte sami. Není to nic složitého a zvládnete to za jedno odpoledne.