Líčení na Nový rok – S návodem je to hračka

Mnoho dam už má připravené šaty, krásné lodičky, domluvenou kadeřnici, ale stále netuší, jak se nalíčit. Přípravy na ples, párty i oslavy příchodu Nového roku si vždy vyžadují nejen společenské oblečení, šperky, doplňky, ale i slavnostní make-up.

Přiznejme si, že pro mnohé z nás je docela obtížné nalíčit pro všední den, natož zvládnout levou zadní večerní líčení. S námi to určitě zvládnete na jedničku. Pamatujte, že méně je někdy více. Přesto, že pro večerní líčení je lépe použít tmavší barvy, ne každá se může cítit dobře.

Večerní líčení je výraznější

Velmi světlé líčení, se večer při umělém osvětlení téměř vytratí a nezbude vám na první dojem z vašeho snažení téměř nic. Proto zvolte zlatou střední cestu. Ideální je řídit se zdravým selským rozumem a svým vlastním pocitem. Velmi oblíbené stínované chcete-li kouřové líčení, se může stát vaším nejlepším večerním spojencem, ale rovněž učiněnou noční můrou v okamžiku, že se nalíčíte dle stylu ala panda. Rovněž lesklými a třpytivými stíny uděláte dojem v případě, že nepatříte mezi starší dámy. Těm třpytivé stíny příliš nesluší, protože rády ulpívají v kožních záhybech a vráskách.

Jak na večerní líčení

Než se začnete líčit, očistěte si pořádně pleť a nakrémujte obličej. Hydratace je naprostou samozřejmostí. Nechte krém minimálně půl hodiny vpít do pokožky. Základem každého správného líčení je bezchybný podklad. Chcete-li, aby vám make-up skutečně vydržel, použijte podkladovou bázi. Make-up nanášejte houbičkou nebo speciálním štětcem. Správný odstín zde hraje PRIM. Tmavší odstíny vám nepřidají na exotičnosti, ale na věku. Make-up naneste důkladně a dejte si s tímto krokem práci.

Nyní zakamuflujte nedostatky, po pudru sáhněte jen v případě, že máte mastnější typ pleti, na T-zónu. Tmavší tvářenka dokáže zkorigovat některé obličejové partie, pokud s ní obkroužíte hrany obličeje, opticky se zúží. Zručnější mohou tmavšího pudru použít při tvarování nosu, brady apod. Nepatříte-li k těm zkušeným, vůbec se tímto krokem netrapte, ale nezapomeňte si štětcem zvýraznit tváře. Nyní si připravte paletku s očními stíny a jde se na to. Ve videu uvidíte krok za krokem, jak na líčení očí. Použít můžete samozřejmě vaše oblíbené a osvědčené oční stíny.

Obrázek: youtube.com