Měsíc narození dokáže ovlivnit budoucí zdraví. K jakým onemocněním máte předpoklady vy?

Fotografie: Unsplash

Zapomeňte na astrologii, výsledky jsou založeny na reálném výzkumu imunity jednotlivců ve spojitosti s datem jejich narození.

Tento průzkum je založen na skutečné a seriózní studii prováděné týmem odborníků. Byla zkoumána imunita osob narozených v různých částech roku a možná spojitost mezi měsícem narození člověka a šancí na vznik daných onemocnění. Studie probíhala na pacientech žijících v Kalifornii, tudíž je možné, že se u nás mohou výsledky do jisté míry lišit.

Fotografie: Unsplash

Finální výsledky studie

Tým odborníků odhalil, že lidé narození v daném měsíci mohou častěji trpět na jisté nemoci. Konkrétně se ukázalo, že jednotlivci narození v měsíci:

lednu jsou častěji léčeni s kardiomyopatií
únoru více trpí respiračními onemocněními
březnu mají větší šanci prodělat srdeční onemocnění a infarkt
dubnu častěji trpí anginou pectoris
květnu bývají častěji nedonošení, a děti tak mají nižší hmotnost
červnu jsou častěji zasaženi infarktem
červenci jsou náchylnější na vznik onemocnění močových cest
srpnu mají větší šanci trpět astmatem a alergiemi
září jsou více stiženi onemocněním trávicího traktu
říjnu jsou náchylnější k nachlazení a mají častěji astma nebo alergie
listopadu se častěji léčí s ischemickou srdeční chorobou
prosinci si za život prodělají nejvíce zranění

Čím je to způsobeno

Vše má svou příčinu a je možné tyto skutečnosti z většiny logicky odůvodnit. Obecně jsou podle průzkumů lidé narození v zimě náchylnější na chronická onemocnění. Jednotlivci, kteří slaví den svého narození na podzim, mohou být zase častěji stiženi alergiemi. Je tomu tak proto, že mají jako novorozenci před sebou celou zimu, kdy se tolik přírodních alergenů nevyskytuje, a oni si na ně tak nemají šanci zvyknout.

Fotografie: Unsplash

Záhadou mohou být naopak srdeční onemocnění, jejichž častí pacienti jsou zastoupeni ve všech ročních obdobích. Jiné skutečnosti je potřeba vysvětlit z pragmatického pohledu, nikoli z toho lékařského. Například lidé narození v prosinci a jejich častější hospitalizace s poraněními – ta budou způsobena spíše bujarými oslavami v průběhu celého měsíce (narozeniny, Vánoce, Nový rok a další), než že by za nimi stála genetika.

Zdroj: ScienceDaily