Doba velkých rodin bez zbytečných rozvodů je minulostí. V čem byl klíč k úspěchu?

Fotografie: Pexels

O minulosti se většinou hovoří se ctí. Bohužel se často setkáváme s tím, že některé řeči o době minulé jsou pouhé fámy.

Život se žene nezadržitelně kupředu a vše se vyvíjí čím dál rychleji. Lidé často vzpomínají na dřívější život, který rozhodně nebyl procházka růžovou zahradou. Mnohdy se však vzpomínky na minulost liší od toho, co bylo skutečně pravdou. Ostatně každý může mít na danou situaci úplně jiný pohled. Podívejme se tedy na rozdíly doby a na to, zda je opravdu pravda to, co se povídá.

Plastiky neexistovaly

V dnešní době se mnoho žen uchyluje k plastické a kosmetické chirurgii, aby zlepšily svůj vzhled a byly s ním co nejvíce spokojené. Takovou možnost naše babičky bohužel neměly. Navíc pracovaly většinou na poli a byly vystavené přírodním vlivům, jako je vítr a slunce. Právě to je jeden z důvodů, proč jejich pokožka stárla mnohem rychleji než ta naše. Jejich život opravdu nebyl vůbec jednoduchý.

Fotografie: Freepik

Říká se, že dříve se lidé brali z lásky a bylo méně rozvodů. To je sice pravda, ale jen napůl. Rozvodů bylo v minulosti opravdu poskrovnu, důvod je však zcela jiný. S rozvedenými ženami se totiž zacházelo velice špatně, společnost k nim byla velmi kritická, a navíc samotný rozvodový proces byl nesmírně složitou záležitostí. Bití nebo nevěra musely být prokázány, jinak manžele nikdo nerozvedl.

Ženy rodily hodně a často

Velké rodiny byly v minulosti zcela běžné. Mnoho dětí však bylo počato kvůli špatným životním podmínkám a také absenci antikoncepce. Porod byl pro ženy skutečnou výzvou. Byl to pro ně opravdu okamžik zrození a smrti. Ženy v minulosti totiž často umíraly na infekce nebo ztrátu krve. Medicína tehdy ještě nebyla tak pokročilá, a navíc ženy rodily například i na poli při práci.

Fotografie: Freepik

Traduje se také, že ženy byly často v domácnosti a nepracovaly. To bylo možné jen v případě, že jejich muž vydělával dostatek peněz. To se však stávalo opravdu jen ve vzácných případech, a tak mnoho žen nejen pečovalo o děti a domácnost, ale také chodilo na celé dny do práce, aby přispěly do společného rozpočtu a uživily velký počet dětí. Ženy to tehdy skutečně jednoduché neměly.

Zdroj: Vsyakajena