Na tyto věci po hádce s partnerem na 100 % zapomeňte. Celou situaci jenom zhorší

Fotografie: Depositphotos

Je úplně normální, že se lidé ve vztahu občas pohádají. Vztahy bez hádek nejspíše ani neexistují a pokud ano, je jich opravdu málo. Po každé hádce se ale snažte vyvarovat několika věcí.

Hádka nikdy není příjemnou událostí, ale může se při ní vyřešit mnoho věcí. Lidé by si však měli dávat velký pozor na to, aby při hádce neřekli něco, co nechtěli, protože slova dokážou velmi ublížit. Zkuste se při hádce zamyslet nad tím, zda by daná situace nešla řešit s větším klidem, a také nezapomeňte, že i po hádce se nesmíte pouštět do určitých věcí.

Slovo promiň nestačí

Mnoho lidí si v dnešní době myslí, že pokud někomu jako omluvu řeknou pouhé jedno slovo, bude to stačit. Takové slovo promiň ale vůbec nedefinuje, za co se člověk vlastně omlouvá. Mnohem lepší variantou je, když zdůrazníte, co přesně vás mrzí či jak byste chtěli situaci řešit, a určitě je dobré také zmínit to, že dané chování nebo situace se již nebudou opakovat. Jen tak dosáhnete toho, že na vás bude vidět lítost.

Neutíkejte od hádky

V momentě, kdy se dva lidé začnou hádat, má jeden z nich vždy tendenci od hádky utíkat, aby vzniklou situaci nemusel řešit. Pokud jste vy ta, která od hádky utíká, zkuste si uvědomit, že od problémů se neutíká, ale měly by se řešit. Jen tak můžete dojít k vzájemnému vyřešení, a navíc se můžete dohodnout na něčem, co bude pro oba partnery výhodné.

Nevýhodou toho, když od hádky utečete, je také to, že spolu s partnerem přestanete s velikou pravděpodobností komunikovat. To vede k tomu, že mezi vámi vznikne napětí, a místo hezkých společných chvil spolu nebudete mluvit. Neodkládejte řešení problémů na později, protože je poté vůbec nevyřešíte.

Fotografie: Depositphotos

Nevolejte ihned kamarádce a nenadávejte

V partnerství by měla platit vzájemná důvěra a také byste si měla uvědomit, že některé věci se řeší pouze s partnerem. Pokud vznikne hádka mezi vámi a vaším partnerem, neventilujte tyto informace dále. Hádka se obejde i bez nadávek nebo ponižování, protože tím dáváte jasně najevo, že si svého partnera vůbec nevážíte.

Zdroj: Styl Interia