Jak nakupovat dětské oblečení

Nákup dětského oblečení vyžaduje svědomitý přístup. Oblečení pro naše nejmenší by mělo být vyrobeno z kvalitních, prodyšných materiálů a splňovat veškeré hygienické podmínky. Navíc musí být pohodlné a vypadat pěkně.

To samo o sobě nejspíš příliš moc nenapoví o tom, jak nakupovat oblečení pro naše nejmenší. Pojďme se tedy společně podívat podle čeho vybírat dětské oblečení.

Kritéria výběru dětského oblečení

Každá maminka chce pro své děťátko jen to nejlepší. Nabídka dětského oblečení je dnes více než pestrá, proto se často necháváme zlákat spíše vzhledem než kvalitou samotnou, což není správné. Při výběru oblečení pro naše nejmenší je nutné myslet nejen na kvalitní zpracování, ale i použitý materiál, praktičnost, střih a samozřejmě i vzhled – ten je rovněž důležitý. Zapomenout nesmíme ani na údržbu, protože dětské prádlo pereme často. Přiznejme si, pro mnohé maminky hraje zásadní roli i cena.

  • Správná velikost
  • Střih
  • Kvalitní materiál
  • Údržba
  • Cena

Správná velikost

Právě volba vhodné velikosti může být pěkně tvrdý oříšek. Rozmary počasí nás mnohdy nutí převlékat svá dítka i několikrát během dne. To souvisí s přidáváním či ubíráním vrstev oblečení. Pod oděvem by mělo vždy zůstat trochu vzduchu, díky čemuž je zajištěná izolace tepla. Vyvarujte se nákupu oblečení s krátkými rukávy, malým objemem pasu či příliš krátkými nohavicemi.

Střih

Jedním z důležitých kritérií, na které při nákupu dětského oblečení myslet, je střih. Zvlášť u kojenců, kde je nutnost častého převlékání z důvodů ublinktnutí či přebalování, hraje důležitou roli praktické oblečení. Je tedy vhodné pořizovat takové oblečení, které umožňuje pohodlný přístup k plínce. Patří sem například dětské body nebo dupačky, jež jsou ve spodní části odepínatelné.

Materiál

Pokožka malých dětí je citlivá a jemná. Z tohoto důvodu je velmi důležitý výběr vhodného materiálu, který nebude kůži dítěte dráždit. Úplně pro nejmenší je vhodná organická bavlna pěstována v ekologickém zemědělství, postupem času můžete vyzkoušet oděvy vyrobené ze směsí materiálů. Neméně oblíbenou variantou jsou i bambusová vlákna, která najdete například v plenách či osuškách.

Údržba

Ani tento bod nepodceňujte. Dětské a zvlášť kojenecké oblečení je vyrobeno se speciální vodoodpudivou povrchovou úpravou. To umožňuje v případě ušpinění kritickou část pouze otřít vlhkým hadříkem bez nutností dítě ihned převlékat.

Cena

Dostáváme se k poslednímu bodu, kdy je potřeba zmínit, že se vyplatí nedávat přednost kvantitě před kvalitou. Chcete-li pro své dítě opravdu jen to nejlepší, pak věřte, že méně může znamenat více. Dejte přednost kvalitnímu oblečení před hromadou trendy kousků.

Obrázek: pixabay.com