Svetr s norskými vzory – Líbí se vám?

Svetry patří ke každé zimě, a pokud uvažujete o koupi nějakého opravdu kvalitního, pak se můžete určitě spolehnout na svetry s norskými vzory. Tyto svetry byly hodně populární v minulosti a postupem času se jejich kouzlo poněkud vytratilo. Ovšem jak pomalu vyprchalo, tak se i velmi rychle vrací. Svetry s norskými vzory jsou jak v pánských, tak i dámských variacích skutečně vkusné a zaujmou nejen právě svým jedinečným a neotřelým designovým provedením, ale také maximálním důrazem na kvalitu a ochranu před větrem a chladem.

Kvalitní materiál

Pokud na svetru nehodláte šetřit, což ostatně ani nedoporučujeme, pak je optimální volbou svetr vyrobený ze stoprocentní bavlny. Letošní zimu se ciťte pohodlně a teple v dámských svetrech, které navíc zahřejí, a to maximálně. Svetry s norskými vzory ušité ze stoprocentní bavlny by měly být vybaveny mimo jiné vnitřní podšívkou, která zabraňuje podchlazení. Svetr je tak klidně možné nosit i místo zimní bundy. Optimální je podšívka Windstopper. U zimních svetrových bund s norskými vzory, jejichž základem je kvalitní bavlna, také oceníte jejich povrchovou úpravu. Svetry jsou už na dotek velmi příjemné.

Hezké vzory

Hlavní roli hraje při výběru svetru jeho vzhled. Každá z nás chce vypadat skvěle. Svetry s norskými vzory tomuto mohou pomoct, a to vcelku razantně. Jsou specifické a lze mezi nimi vybírat třeba různé lineární motivy nebo motivy zvířat. Asi největší klasiku představují sobi a některá jiná ryze zimní severská zvířata. Sob je sice rodu mužského, nicméně na dámském svetru si své místo jistě najde.

Nesmí chybět doplňky

Každý svetr může mít i doplňky. Typické jsou u svetrů s norskými vzory kapuce. Dámské svetry jimi většinou v minulosti vybaveny nebyly. Aktuálně je venku zima a kapuce v sychravém zimním počasí pomůže zakrýt hlavu a také podstatnou část krku. Kapuce rozhodně ale nepředstavuje pouze jakýsi doplněk, ale může být i esteticky funkční. Vzhled svetru je tak ještě vylepšen.

Zajímavé černobílé variace

Nepatříte mezi ženy, které by byly příliš odvážné a dokázaly se odvázat ve svetrech pestrých barev? Nikdo vás do žádné barevné varianty nenutí. Moc hezky vypadají i svetry šedobílé či černobílé barvy třeba i s příměsí odstínů. Velmi zajímavě vypadají i svetry mající kombinaci černých sobů nebo obrazců s bílým pozadím.

Nezapomínejte na kapsy

Nejmodernější svetry již mají skoro všechny kapsy. Právě ony už zcela určitě nepatří mezi domény pánských variant svetrů, ale jsou patrné u většiny dámských modelů. Kapsy mají nejen funkci designovou, ale umožňují také úschovu různých předmětů. Ta je u kapes vynikající. Každému z nás se občas stane, že má po ruce nějaký drobný předmět, který potřebuje nutně mít u sebe a zároveň chce mít volné ruce. Kapsy mohou být jak na přední části svetru, tak klidně i na rukávech.