Nastal nejvyšší čas vylepšit své vztahy během pandemie koronaviru. Odborník prozradil několik jednoduchých způsobů

Fotografie: Unsplash

Ne každý pár dokáže tuto koronavirovou dobu zvládnout. Jsme spolu často doma, nikam nemůžeme, a proto se většina párů rozdělí. Vzniká napětí, hádky a mnoho párů právě tento problém neustojí a rozvedou se či rozejdou. V této době opravdu není divu. Rádi bychom se s vámi podělili o tipy, které by mohly váš vztah zlepšit a otužit.

Nejdříve

Nejdříve si všímejte sami sebe. Ne, není to sobecké, ale je to fakt. Úzkostlivý, naštvaný a nervózní člověk druhým nedokáže rozdávat lásku a úsměv, proto si udělejte čas jen sami pro sebe. Odejděte na procházku, dopřejte si horkou vanu a relaxujte. Namalujte obraz, přečtěte si knihu. Jednoduše cokoliv, co vás postaví zpět na nohy. Věřte, že i ostatní budou více spokojeni, pokud také vy budete spokojeni.

Respekt je zásada číslo dvě

Jste unavení druhou polovičkou? Je to z toho důvodu, že se mnohdy nemůžete dohodnout na společných věcech a tím pádem se i za krátkou dobu odcizíte. Zkuste najít nějaké věci, zájmy či aktivity, které budou bavit vašeho partnera i celou rodinu.

Fotografie: Unsplash

Ať je to cokoliv, skládání puzzlíků, procházka do přírody, hraní karet, společné vaření, sledování hezkého filmu, prostě cokoliv vás spojí. Netitulujte návrhy partnera jako špatné či dobré, snažte se najít určitou rovnováhu.

Určete správné datum

Přijde vám směšné v dnešní době něco datovat a podle data plánovat? Věřte nebo ne, ale bude to mít úspěch. Nemyslete na to, kolik s partnerem strávíte společného času v době koronavirové. Udělejte si krásný den. Udělejte ze sebe krásnou ženu, namalujte se, upravte si vlasy, oblečte si něco krásného, připravte milému jeho nejoblíbenější jídlo. Připravte mu takové společné rande. Jaký tón tomuto celku dáte, záleží pouze na vás a vašich preferencích. Zde hraje důležitou roli čas, dobrá nálada a především chuť.

Změňte roli

Mnoho žen se ze stereotypu, veškeré domácí práce a celkové pandemie mohou cítit unavené. Tak je to ale i s muži. Rozhodně se ale nevyplatí se s tímto postojem jen čistě smířit. Nejste nuceni se pouze starat a mít na svých bedrech veškeré práce. Domácí práce i starosti rozdělte. Svolejte rodinu a domluvte se s jednotlivými členy na kompromisech.

Fotografie: Freepik

Domluvte se, neurčujte! Možná byste mohli udělat nějaký rozvrh návyků, kdy jeden týden chystá snídani táta, ale naopak maminka bude celý týden vynášet odpadky. Buďte si vzájemně oporou a naslouchejte druhým.