Naučte se rozpoznat příznaky, které mohou ukazovat na přítomnost smrtelné krevní sraženiny v těle

Fotografie: Freepik

Krevní sraženina představuje velmi nebezpečné a záludné onemocnění, které je složité včas odhalit. Existuje však několik jasných příznaků, kterými tělo dává najevo, že se něco děje.

Nechcete se dostat do život ohrožující situace, kdy se v těle pohne krevní sraženina, která může ucpat životně důležité cévy vedoucí směrem k srdci, do mozku nebo k plicím? V takovém případě se naučte rozpoznávat několik klíčových příznaků, které vás varují, že něco není v pořádku.

Fotografie: Freepik

Pocit slabosti v končetinách

Jednou ze známek toho, že něco není v pořádku, jsou pocity slabosti v končetinách. Týká se to nohou i rukou. Necitlivé paže zároveň mohou přímo signalizovat mrtvici a to hlavně v situacích, kdy postihnou víceméně jednu stranu těla. Pokud se u vás něco takového projevuje, může být správnou strategií zavolání záchranné služby, kde mají k dispozici lék proti krevní sraženině. Vyhnete se tak možným trvalým následkům.

Bolesti na hrudi

Dalším signálem, že něco není v pořádku, jsou bolesti na hrudi. Jestli se k bolesti hrudi přidají ještě další problémy, jako jsou pocení, dušnost a nepříjemné pocity nevolnosti, je rozhodně na místě, co nejrychleji vyhledat lékaře. Ten provede potřebná vyšetření a vyloučení vážné příčiny.

Fotografie: Pixabay

Krev v moči

Za krev v moči může být zodpovědných hned několik různých problémů. Hodně také záleží na tom, jestli je krev v moči spojená i s bolestí. Svůj problém co nejdříve sdělte svému lékaři, který zařídí všechna potřebná vyšetření.

Citlivost a bolest na zadní straně lýtka

Pro krevní sraženinu je poměrně typické vytvoření bolestivého místa na zadní straně lýtka. To se může projevovat silnějšími křečemi, které dokáží probudit i ze spánku. Jestli jde o problém výhradně na jedné noze a nejde o natažený sval či zranění, zpozorněte a raději běžte na vyšetření. Ušetříte si tak případné nepříjemné komplikace způsobené ignorováním problému.

Zdroj: WebMD